Úvod > Aktuality > Brněnskou Svratku ovládnou dračí lodě

Brněnskou Svratku ovládnou dračí lodě

Vydáno 7. října 2016 Letní sporty
Domácí sezóna závodů dračích lodí vrcholí. V sobotu 8. 10. 2016 rozčeří draci svými pádly hladinu brněnské Svratky, aby změřili své síly v jednom z posledních závodů tohoto roku - Prestige Cupu 2016. Závod odstartuje ve 14:00 hodin v areálu loděnice kanoistického oddílu TJ Lodních sportů Brno, který je zároveň pořadatelem závodu.
Vrcholem letošní sezóny dračích lodí bylo Mistrovství České republiky v Račicích, které proběhlo minulý měsíc. Většina posádek je proto vyladěna na mistrovskou formu a bylo by škoda toho nevyužít. Prestige Cup 2016 je přátelský závod, ve kterém se nepádluje o body v soutěži, ale především o prestiž. I když předpověď počasí není zrovna příznivá, draci pojedou, i když bude sněžit!

Na draky čeká trasa o délce 2,6 km, která se pojede na jednu obrátku u Jundrovského mostu. Start i cíl závodu bude v loděnici TJ Lodních sportů v Brně-Pisárkách. Nejvíce se na závod těší Veteráni Brno, jejich věkový průměr je šedesát devět let, vzhledem k jejich věku už proto nemají takovou rychlost, ale jsou velmi vytrvalí, a protože závod na dlouhou trať je víc o vytrvalosti než o rychlosti, chtějí zaútočit na medailové pozice a pokořit mnohem mladší posádky.
Brněnská přehrada - Prýgl

Brněnská přehrada - Prýgl

Jednou z nejvýznamnějších rekreačních oblastí v bezprostřední blízkosti moravské metropole je Brněnská přehrada. Přehradní nádrž s rozlohou 252 ha byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou.

Prestige Cup Brno 2018

Prestige Cup Brno 2018

V sobotu 6. října rozčeří draci svými pádly hladinu brněnské Svratky, aby změřili své síly v jednom z posledních závodů tohoto roku - Prestige Cupu 2018.