Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > Pivovar se sladovnou v Nové Pace – Novopacké pivo

Pivovar se sladovnou v Nové Pace – Novopacké pivo

Zážitky
Díky nepřetržité tradici výroby piva v novopackém pivovaru a citlivě provedeným rekonstrukcím a stavebním úpravám v duchu původní architektury, můžeme dnes vidět pivovar tak, jak byl v roce 1872 postaven a prohlédnout si, jak je pivo i dnes vařeno v původních prostorách.
Zrekonstruované historické secesní budovy, klasický způsob vaření piva ve spojení s moderními poznatky a technologiemi, představují dobrý základ nejen pro výrobu kvalitního, tradičního českého piva, ale i rozvoj turismu.

Historie vaření piva v Nové Pace sahá hluboko do minulosti. V 16. století byla městu Nová Paka panem Buriánem Trčkou z Lípy udělena listina, kterou se povolovala stavba sladovny a pivovaru, vaření a prodej piva. Z historický pramenů je ale známo, že pivovar i sladovna stávaly v tomto městě již dlouho předtím. Dříve, než byl založen současný akciový pivovaru se sladovnou v 19. století, byly na kumburském panství, kam tehdy patřila i Nová Paka, další dva pivovary – v Dřevěnici a v Pecce. Oba vlastnil tehdejší majitel celého kumburského panství Karel kníže Trautmannsdorf. Po vybudování moderního pivovaru v Nové Pace byly oba časem uzavřeny. Základní kámen pivovaru v Nové Pace byl položen r. 1871 a již během prvního roku byla uvařena historicky první várka. Od dob svého založení se pivo nikdy nepřestalo vařit. V současnosti akciová společnost Pivovar Nová Paka vaří 7 druhů piv. Exkurze s průvodcem se standardně pořádají pro skupiny o počtu minimálně 10 osob.

Pivovar Nová Paka pro vás připravuje celou řadu kulturních akcí, již dnes se můžete těšit na červnové Slavnosti Slunovratu, kompletní zabezpečení akcí ve Štikovské rokli, klasickou pouť v srpnu a den otevřených dveří v říjnu.

Základní kámen pivovaru v Nové Pace byl položen r. 1871 a již během prvního roku byla uvařena historicky první várka. Od dob svého založení se pivo nikdy nepřestalo vařit. V současnosti akciová společnost Pivovar Nová Paka vaří 7 druhů piv. Pivovar v Nové Pace je výrazně orientován na export, cca 40% produkce směřuje do zahraničí. Tradičním trhem pro novopacké pivo jsou USA, pobaltské státy, Německo, Polsko, Izrael, Jižní Korea a Finsko.

V současné době podnik zaměřuje své aktivity také na oblast cestovního ruchu. Zrekonstruované historické secesní budovy, klasický způsob vaření piva ve spojení s moderními poznatky a technologiemi, představují dobrý základ nejen pro výrobu kvalitního, tradičního českého piva, ale i rozvoj turismu. K pořádání různých druhů oslav, firemních a soukromých rautů je k dispozici restaurace na varně s kapacitou 80 míst se zázemím pro ochutnávku piva přímo z výroby. Pivovar nabízí také exkurze a různé firemní akce.
 
Celý popis
Naposledy změněno: 17. 8. 2019
22.6.
15.9.
Čertovský mariáš aneb čerti na hracích kartách

Čertovský mariáš aneb čerti na hracích kartách

Nová Paka, Český ráj
22.6.
15.9.
Kouzlo dřevěné hračky

Kouzlo dřevěné hračky

Nová Paka, Český ráj
17.5.
15.9.
Od laurinky po superbike v Muzeu Czech road racing

Od laurinky po superbike v Muzeu Czech road racing

Hořice, Krkonoše a Podkrkonoší
1.6.
30.9.
Cyklobusy Krkonoše 2019

Cyklobusy Krkonoše 2019

Vrchlabí, Krkonoše a Podkrkonoší
Auto-moto muzeum Vitvar

Auto-moto muzeum Vitvar

Nová Paka, Český ráj
Klenotnice v Nové Pace

Klenotnice v Nové Pace

Nová Paka, Český ráj
Suchardův dům v Nové Pace

Suchardův dům v Nové Pace

Nová Paka, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí