Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Jeskyně

Jeskyně celá ČR

Lákavé tajemno a vzrušující dobrodružství vás čeká při výletech do podzemních štol a do jeskyní. Ať už jde o prostory vytvořené přírodou v průběhu miliónů let či vyhloubené do nitra hor lidskýma rukama, jsou osvědčeným tipem na výlet, když venku prší. Hodit se vám budou dobré boty, bunda a baterka!

Poznejte tajuplný svět podzemní říše a objevte největší a nejhlubší jeskyně a propasti v ČR

V jeskyních nenajdete jen krápníky, stalagmity, stalagnáty a stalaktity, kdepak! Například v Dómu mrtvých v Mladečských jeskyních uvidíte rituální pohřeb s figurínami pravěkých lidí, v jeskyni Na Turoldu, v Chýnovské jeskyni a v Bozkovských dolomitových jeskyních se zase skrývají atraktivní podzemní jezírka. Pouze shora – a velmi opatrně! – můžete nahlédnout do Hranické propasti, jejíž hloubku zatím nikdo nedokázal změřit, nevšední prohlídky s baterkou pak můžete zažít v Koněpruských jeskyních.

Zobrazit celý popis
Punkevní jeskyně jsou přes zimu opět otevřeny
16. listopad 2017 14:00

Punkevní jeskyně jsou přes zimu opět otevřeny

Blansko
Prohlídková trasa Punkevních jeskyní bude během zimních měsíců pro turisty běžně přístupná, otevřeno bude mimo pondělí vždy v čase 8:40 až 14 hodin. Z důvodu velkého zájmu návštěvníků doporučujeme zajistit si rezervaci předem. Mimořádnou prohlídku jeskyní mimo otevírací dobu, v případě, že to provozní podmínky dovolí, lze provést po předchozí dohodě se správou jeskyní. Skupinu musí tvořit minimálně 10 lidí se 100% příplatkem na každou osobu.