Úvod > Aktuality > Zámek v Dobříši zve o víkendu do Francouzské zahrady

Zámek v Dobříši zve o víkendu do Francouzské zahrady

Vydáno 7. června 2017 Památky
Francouzské zahradě zámku Dobříš se právem říká „malé Versailles“. V neděli 11. června se vám naskytne jedinečná možnost zavítat do jejích tajemných zákoutí v rámci akce Víkend otevřených zahrad.
Zámek v Dobříši Víkend otevřených zahrad bude na zámku Dobříš během neděle ve znamení komentovaných prohlídek, na kterých se dozvíte spoustu zajímavých informací o historii zdejšího francouzského parku. Prohlédnete si i běžně nepřístupná místa, například pivovarské sklepy nebo tunel pod oranžerií s důmyslným zavlažovacím systémem. Začátek prohlídek je v 9:00, 10:30, 12:00, 13:00 a 15:00 hodin. Prohlídky se budou konat pouze za příznivého počasí.

Rokokový zámek Dobříš s přilehlými parky pochází z druhé poloviny 18. století, kdy byla provedena přestavba původního barokního sídla poničeného požárem. Tehdejší majitelé z rodu Mansfeld se roku 1771 spojili sňatkem s rodem Colloredo. Zámek Dobříš byl ve vlastnictví rodiny Colloredo-Mannsfeld do roku 1942, kdy byl vyvlastněn ve prospěch německé říše. V roce 1945 následovala konfiskace Československým státem a zřízení Domova spisovatelů pod záštitou Svazu československých spisovatelů. V roce 1998 byl zámek Dobříš navrácen zpět do vlastnictví rodiny. Od toho roku zámek prošel rozsáhlými rekonstrukcemi, obnovou fontány Napájení Heliových koní či generální opravou barokních věžních hodin. Majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld.
Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzská zahrada a anglický park v Dobříši

Francouzský park prochází v současné době revitalizací a otevře se až roku 2021. Celý zámecký park v Dobříši má rozlohu 65 hektarů, vedle rozlehlé anglické zahrady můžete hned u zámku navštívit velmi krásnou francouzskou zahradu.

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš - na výlet po celý rok

Zámek Dobříš nedaleko od Prahy jehož současným majitelem je Dipl. Ing. Jerome Colloredo-Mannsfeld, je otevřen celoročně široké veřejnosti včetně zámecké expozice. Zámek nabízí také možnost ubytování a konání společenských akcí, např. svateb a rodinných oslav.