Úvod > Aktuality > Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už desátý ročník Tour de Sklep v Popicích

Vinaři lákají na degustaci vín, koná se už desátý ročník Tour de Sklep v Popicích

Vydáno 14. února 2018 Gurmánská turistika
V sobotu 17. února se odehraje setkání vinařů a milovníků vína v Popicích. Už podesáté se totiž koná akce Tour de sklep. Na návštěvníky čekají ochutnávky a degustace v místních sklípcích. Letošní ročník nabídne řadu vzorků vín od malých i velkých místních vinařů.
Vinařské akceLidé na Hustopečsku zahájí v únoru vinařskou sezónu. Vinaři tradičně otevřou sklepy k degustaci vín pro desítky lidí. Začíná tradičně ve 12:00 a to dne 17. února 2018. Účast přislíbilo téměř dvacet  vinařů, kromě těch, kteří otevřeli loni, se přidají nově paní Krajčová a pan Dofek. Prodej vstupenek začne od 11:30 na Obecním úřadě v Popicích.
 
Za vstupenku zájemci zaplatí 400 korun. Za tuto cenu získají návštěvníci sadu několika věcí. Obdrží skleničku, nosičku, plánek, propisku a také kupón na odběr vína v hodnotě 60 korun. Projděte se po sklepech v Popicích, kde kromě ochutnávky vín budete moci podebatovat s vinaři o víně a všem, co k němu patří.
Vína z vinařství Gotberg - produkty ekologického vinohradnictví

Vína z vinařství Gotberg - produkty ekologického vinohradnictví

Vinařství Gotberg vsadilo na spojení tří klíčových faktorů - vinařské tradice, unikátnosti a genius loci viničních tratí Panenský kopec, Svidrunk a Sonberk a třetím klíčem k úspěchu je moderní způsob zpracování vína, který odpovídá evropským standardům a využívá moderní technologie a postupy.

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Vinařský dům Sonberk nedaleko Mikulova

Tento architektonický skvost, dílo architekta Josefa Pleskota, je první stavbou na Moravě, která je zasazena přímo uprostřed vinohradu. Již v roce 1522 byla vína z této vinice dodávána na Pražský hrad, na slavnostní tabule Jagellonců, později Habsburků do Vídně.

Muzeum Charlese Sealsfielda v Popicích

Muzeum Charlese Sealsfielda v Popicích

Muzeum sídlí v rodném domě Charlese Sealsfielda v Popicích. Spolu s knihovnou si prohlédnete expozici Národního parku Podyjí o přírodě v okolí Popic.