Úvod > Aktuality > Vypravte se na adventní trh v broumovském klášteře

Vypravte se na adventní trh v broumovském klášteře

Vydáno 13. prosince 2017 Památky
Přijďte si do areálu broumovského kláštera vychutnat krásnou vánoční atmosféru spojenou s prodejem regionálních produktů (maso, sýry, medy...), čerstvého pečiva, vánočních stromků, živých kaprů, ukázkou řemesel a bohatým občerstvením. Trhy v neděli 17. prosince doplní i adventní dílna, kde si zájemci vyrobí bavlněnou tašku s originálním potiskem. Přístupná bude od 10:00 do 12:00 hodin, v mezipatře v knihtiskařské dílně. Trh si lze zpříjemnit také zajímavými Adventními prohlídkami kláštera.
Adventní trh v broumovském klášteřeZapomeňte na vánoční shon a přijďte si v neděli 17. prosince vychutnat poklidnou atmosféru adventu na nádvoří broumovského kláštera. Chybět nebude ukázka řemesel, bohaté občerstvení či prodej vánočních stromků a regionálních produktů: maso, sýry, medy, teplé pokrmy z biohovězího masa, čerstvé pečivo.

Děti si mohou u středověkého písařského stolku vyrobit vánoční pohlednici pomocí inkoustu, brku a razítek. Adventní trh v podvečer okoření koncert Stěnavanu od 19:00 hodin v klášterním kostele sv. Vojtěcha. 

Milovníci historie jistě ocení i možnost nahlédnout do samotného kláštera - při příležitosti adventního trhu se konají také prohlídky broumovského kláštera, kterých se můžete zúčastnit po celý den od 10:00 do 15:00 hodin. Při těchto speciálních prohlídkách se pokocháte vánočně vyzdobeným klášterem a dozvíte se více o vánočních zvycích a tradicích. Vstupné na prohlídky je 120 Kč za dospělé a 60 Kč za děti. Časy prohlídek: 10.00, 11.00, 13.00, 14.00, 15.00.
Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Broumovský klášter – impozantní komplex dle projektu K. I. Dientzenhofera

Počátky kláštera sahají až do začátku 13. století. V roce 1999 byla v opatském kostele sv. Vojtěcha nalezena unikátní kopie Turínského plátna z roku 1651. Na světě se nachází kolem 40 podobných historických kopií, broumovská je však jediná ve střední Evropě (severně od Alp).

Dům hostů - ubytování v Broumovském klášteře

Dům hostů - ubytování v Broumovském klášteře

Dopřejte si nevšední zážitek z ubytování v Broumovském klášteře. Dům hostů nabízí 22 pokojů v bývalých mnišských celách. Celková kapacita ubytovacího komplexu je 70 lůžek.

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer v Broumově

Klášterní kavárna Café Dientzenhofer zve k posezení v příjemném, klidném a inspirujícím prostředí kláštera u jedinečné a exklusivně pražené kávy trutnovské pražírny. Zvláště pro děti je velkým lákadlem široká nabídka zmrzlin.

Vamberecké mumie v broumovském klášteře

Vamberecké mumie v broumovském klášteře

V rozsáhlých sklepeních broumovského kláštera je uloženo celkem 34 mumií pocházejících z krypty farního kostela sv. Prokopa ve Vamberku. Expozice Vambereckých mumií je možné zhlédnout za příplatek po prohlídce kláštera.

Muzeum Broumovska v Broumově

Muzeum Broumovska v Broumově

Muzeum Broumovska bylo založeno v roce 1945 jako středisko vlastivědné práce tehdejšího okresu Broumov. Od roku 1980 sídlí v 1. patře opatského křídla kláštera benediktinů, kde byla o deset let později instalována stálá expozice s názvem "Historie Broumova a Broumovska".