Úvod > Aktuality > Užijte si podzimní komentované prohlídky Brna

Užijte si podzimní komentované prohlídky Brna

Vydáno 12. října 2017 Zážitky
Turistické informační centrum města Brna připravilo na závěr turistické sezóny tradiční podzimní komentované procházky. S kvalifikovanými průvodci se můžete vydat na příjemnou procházku do brněnských ulic a jeho malebných zákoutí. Dozvíte se zajímavosti o Špilberku, zjistíte, jak vypadalo soužití Čechů, Němců a Židů, vydáte se do bývalé káznice na Cejlu anebo na Ústřední hřbitov. Prohlídky se konají od 14. října do 4. listopadu.
Hrad ŠpilberkNejen Brňané, ale všichni zájemci o historii jsou srdečně zváni na Tematické prohlídky města Brna, které poodhrnou roušku historických faktů i legendárním tajemstvím.

Život Němců a Židů v Brně a hlavní místa spojená s jejich životem ve městě – to je téma prohlídky, která se uskuteční v sobotu 14. října. Komentovaná procházka začne na Moravském náměstí, kde stával původní Německý dům.

Špilberk a Staré Brno v pověstech a zajímavostech na vás čeká v neděli 15. října. Setkní s průvodcem je na Špilberku, kde se dozvíte, co se o něm od nejstarších dob povídalo i jak to asi bylo ve skutečnosti. Nechal se zde opravdu na zkoušku zavřít sám Josef II.?

Také další týden, v sobotu 21. října čeká milovníky historie výprava za poznáním, tentokrát do bývalé káznice na Cejlu. Bývalá krajská věznice v Brně na Cejlu je výjimečný objekt s historií sahající až do závěru 18. století. Postupně se objekt původně situovaný za městskými hradbami ocitl uprostřed města a málokdo má dnes tušení, že ještě v průběhu 20. století zde docházelo k popravám politických odpůrců nacismu a komunismu. Prohlídky se konají ještě 11. a 25. listopadu. Čas prohlídek je vždy ve 12 a 13 hodin (ulice Bratislavská 68). Vstupné 150 Kč.

Káznice na CejluV neděli 22. října vás čeká výprava do Nového Lískovce. Prozkoumáte členitý terén Nového Lískovce s pěknými výhledy na Brno, seznámíte se s prací stavitele Františka Uherky, podíváme se na zdejší první dům (z roku 1894) i na bývalé dělnické domky, které na popud Josefa Hybeše překvapivě projektoval Dušan Jurkovič. Zájemce upozorňujeme, že na vycházku je třeba zakoupit vstupenku v předprodeji, počet účastníků vycházky je omezen!

Tematické prohlídky zakončí 28. října vycházka na Ústřední hřbitov a 4. listopadu vás průvodci vezmou na procházku "brněnským barokem".

Prodej vstupenek probíhá v pokladnách TICmBLabyrint pod Zelný trhem (Zelný trh 21), tel. 542 212 892, út – ne 9.30 –18.00 a Mincmistrovský sklep (Dominikánské náměstí), tel. 602 128 124.
Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad a pevnost Špilberk v Brně

Hrad Špilberk vytváří už více než sedm staletí výraznou dominantu města Brna, kterému v minulosti poskytoval ochranu a pocit bezpečí. Kasematy patří ke stavebním kuriozitám hradu Špilberku a představují jednu z nejnavštěvovanějších turistických atraktivit v Brně.