U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku

Vydáno: 16. 4. 2013 12:00
Kategorie: Příroda
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.
Město: Kutná Hora
Už za pár dnů se pro milovníky dalekých rozhledů otevře u Kutné Hory nová rozhledna. Na vrcholu Kaňk stojí třicet metrů vysoká vyhlídková věž, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. V její vrchní části rozhledny bude turistům k dispozici také kavárna. Nejnovější dominanta Kutné Hory se otevře prvním zvědavcům poslední dubnový den, na čarodějnice.
Rozhledna na KaňkuTřicetimetrová rozhledna na Kaňku 
s výtahem je postavena z kyklopského zdiva. Na jejím vrcholu ještě probíhají poslední úpravy kavárny, která bude po celý rok přes den sloužit turistům a od sedmnácti hodin zde bude prostřeno pro romantické večeře s výhledem na Kutnou Horu.

Vedle rozhledny bude turistům k dispozici penzion se šesti pokoji, v jehož přízemí se nachází restaurace v hornickém stylu o kapacitě asi padesát míst. 
K ní rovněž patří salonek pro asi čtyřiadvacet lidí.

Na Kutnohorsku je již několik rozhleden, které jsou oblíbeným cílem turistů z celé republiky i zahraničí. První je na vrchu Vysoká. Tyčí se do výšky osmatřiceti metrů. Návštěvník se z ní může potěšit pohledem na Kutnohorsko, Kolínsko i Železné hory. Další rozhledna stojí u obce Semtěš. Věž bývalé gotické veže byla na rozhlednu přestavěna v letech 1997 až 1998 a dosahuje do výšky dvaadvaceti metrů. Zatím posledním přírůstkem je unikátní rozhledna Bohdanka u obce Bohdaneč. Ta je postavená z kulatého dřeva a ocelových spojů.
Zaujala Vás aktualita U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda
Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory nabízí díky svému umístění a výšce 30 metrů rozhled do celého kraje. Součástí rozhledny se stala i kavárna se čtyřiadvaceti a restaurace se šedesáti místy. K dispozici je také penzion se šesti pokoji.
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

Do české přírody se po staletích vracejí divocí koně

Do české přírody se po staletích vracejí divocí koně

Vydáno před 1 hodinou | Střední Čechy | Příroda

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijede ve středu 28. ledna po poledni do České republiky. Jejich novým domovem se stane nestátní rezervace ve středočeských Milovicích. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České... celá aktualita

Jarní sezóna začíná na hradě Karlštejn již od 1. února

Jarní sezóna začíná na hradě Karlštejn již od 1. února

Vydáno 26. ledna 2015 | Střední Čechy | Památky

Hrad Karlštejn zahajuje prohlídky již o únorových víkendech, první návštěvníky přivítá tuto neděli 1. února 2015. Hrad bude při únorových prohlídkách otevřen od 10 do 15 hodin. Návštěvníci zatím budou moct navštívit z... celá aktualita

Hrad Karlštejn můžete navštívit i v únoru

Hrad Karlštejn můžete navštívit i v únoru

Vydáno 25. ledna 2015 | Střední Čechy | Zážitky

Hrad Karlštejn tradičně zahajuje sezónu na počátku března – letos však otevře své brány už v únoru. V únoru bude starobylý trezor korunovačních klenotů přístupný o víkendech mezi 10. a 15. hodinou, v březnu se potom z... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Rozhledny a vyhlídky