U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku

Vydáno: 16. 4. 2013 12:00
Kategorie: Příroda
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.
Město: Kutná Hora
Už za pár dnů se pro milovníky dalekých rozhledů otevře u Kutné Hory nová rozhledna. Na vrcholu Kaňk stojí třicet metrů vysoká vyhlídková věž, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. V její vrchní části rozhledny bude turistům k dispozici také kavárna. Nejnovější dominanta Kutné Hory se otevře prvním zvědavcům poslední dubnový den, na čarodějnice.
Rozhledna na KaňkuTřicetimetrová rozhledna na Kaňku 
s výtahem je postavena z kyklopského zdiva. Na jejím vrcholu ještě probíhají poslední úpravy kavárny, která bude po celý rok přes den sloužit turistům a od sedmnácti hodin zde bude prostřeno pro romantické večeře s výhledem na Kutnou Horu.

Vedle rozhledny bude turistům k dispozici penzion se šesti pokoji, v jehož přízemí se nachází restaurace v hornickém stylu o kapacitě asi padesát míst. 
K ní rovněž patří salonek pro asi čtyřiadvacet lidí.

Na Kutnohorsku je již několik rozhleden, které jsou oblíbeným cílem turistů z celé republiky i zahraničí. První je na vrchu Vysoká. Tyčí se do výšky osmatřiceti metrů. Návštěvník se z ní může potěšit pohledem na Kutnohorsko, Kolínsko i Železné hory. Další rozhledna stojí u obce Semtěš. Věž bývalé gotické veže byla na rozhlednu přestavěna v letech 1997 až 1998 a dosahuje do výšky dvaadvaceti metrů. Zatím posledním přírůstkem je unikátní rozhledna Bohdanka u obce Bohdaneč. Ta je postavená z kulatého dřeva a ocelových spojů.
Zaujala Vás aktualita U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda
Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory nabízí díky svému umístění a výšce 30 metrů rozhled do celého kraje. Součástí rozhledny se stala i kavárna se čtyřiadvaceti a restaurace se šedesáti místy. K dispozici je také penzion se šesti pokoji.
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

První adventní víkend prožijte na zámku Nelahozeves

První adventní víkend prožijte na zámku Nelahozeves

Vydáno před 10 hodinami | Střední Čechy | Kultura

Nechte se pozvat na již 9. ročník tradičních Adventních slavnosti, které se na zámku Nelahozeves konají poslední listopadový víkend 29. a 30. listopadu. celá aktualita

Zámek Stránov v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi bude vánočně naladěný

Zámek Stránov v Jizerním Vtelně u Mladé Boleslavi bude vánočně naladěný

Vydáno 22. listopadu 2014 | Střední Čechy | Památky

Již tuto sobotu 22. listopadu čeká na návštěvníky zámku Stránov vánoční výstava a adventní koncert. Výstava bude připravena od 10 do 20 hodin. celá aktualita

Peklo i nebe se otevře na zámku Mníšek pod Brdy

Peklo i nebe se otevře na zámku Mníšek pod Brdy

Vydáno 21. listopadu 2014 | Střední Čechy | Památky

V neděli 30. listopadu se na mníšeckém zámku otevřou brány pekelné i nebeské a do tajemných místností mníšeckého sklepení přestěhuje peklo i nebe se všemi jeho obyvateli. Na řadu pak přijde i Mikulášská nadílka. Hodné... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Rozhledny a vyhlídky