U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku

Vydáno: 16. 4. 2013 12:00
Kategorie: Příroda
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.
Město: Kutná Hora
Už za pár dnů se pro milovníky dalekých rozhledů otevře u Kutné Hory nová rozhledna. Na vrcholu Kaňk stojí třicet metrů vysoká vyhlídková věž, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. V její vrchní části rozhledny bude turistům k dispozici také kavárna. Nejnovější dominanta Kutné Hory se otevře prvním zvědavcům poslední dubnový den, na čarodějnice.
Rozhledna na KaňkuTřicetimetrová rozhledna na Kaňku 
s výtahem je postavena z kyklopského zdiva. Na jejím vrcholu ještě probíhají poslední úpravy kavárny, která bude po celý rok přes den sloužit turistům a od sedmnácti hodin zde bude prostřeno pro romantické večeře s výhledem na Kutnou Horu.

Vedle rozhledny bude turistům k dispozici penzion se šesti pokoji, v jehož přízemí se nachází restaurace v hornickém stylu o kapacitě asi padesát míst. 
K ní rovněž patří salonek pro asi čtyřiadvacet lidí.

Na Kutnohorsku je již několik rozhleden, které jsou oblíbeným cílem turistů z celé republiky i zahraničí. První je na vrchu Vysoká. Tyčí se do výšky osmatřiceti metrů. Návštěvník se z ní může potěšit pohledem na Kutnohorsko, Kolínsko i Železné hory. Další rozhledna stojí u obce Semtěš. Věž bývalé gotické veže byla na rozhlednu přestavěna v letech 1997 až 1998 a dosahuje do výšky dvaadvaceti metrů. Zatím posledním přírůstkem je unikátní rozhledna Bohdanka u obce Bohdaneč. Ta je postavená z kulatého dřeva a ocelových spojů.
Zaujala Vás aktualita U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda
Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory nabízí díky svému umístění a výšce 30 metrů rozhled do celého kraje. Součástí rozhledny se stala i kavárna se čtyřiadvaceti a restaurace se šedesáti místy. K dispozici je také penzion se šesti pokoji.
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

Klobáskofest se uskuteční v sobotu ve Velkých Popovicích

Klobáskofest se uskuteční v sobotu ve Velkých Popovicích

Vydáno před 2 hodinami | Střední Čechy | Gurmánská turistika

Pivovar Velké Popovice zve všechny milovníky uzenin na Klobáskofest! Ten se uskuteční v sobotu 20. září od 10 do 17 hodin v Pivovarském parku. Těšit se můžete na ochutnávku klobáskových specialit a uzenářských výrobků... celá aktualita

Na Biodožínkách u Berouna ochutnáte to nej z biopotravin

Na Biodožínkách u Berouna ochutnáte to nej z biopotravin

Vydáno 13. září 2014 | Střední Čechy | Celá ČR

Už 11. ročník Biodožínek se uskuteční v neděli 14. září v ekocentru Country Life v Nenačovicích u Berouna. Biodožínky nabídnou prodej biopotravin včetně čerstvě sklizené biozeleniny z vlastní farmy, přednášky o řadě z... celá aktualita

Ferdinand v Benešově o víkendu navaří a také natočí

Ferdinand v Benešově o víkendu navaří a také natočí

Vydáno 12. září 2014 | Střední Čechy | Gurmánská turistika

Skutečně, poctivě a pořádně. Nevěříte? Tak se přijďte o jeho opravdovosti přesvědčit do Benešova na pivovarské slavnosti. V areálu pivovaru Ferdinand budou v sobotu 13. září od 12 hodin již po třiadvacáté probíhat vyh... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Rozhledny a vyhlídky