U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku

Vydáno: 16. 4. 2013 12:00
Kategorie: Příroda
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.Počet hvězdiček je: 1,5/5. Hodnoceno: 6x.
Město: Kutná Hora
Už za pár dnů se pro milovníky dalekých rozhledů otevře u Kutné Hory nová rozhledna. Na vrcholu Kaňk stojí třicet metrů vysoká vyhlídková věž, ze které je pěkný výhled na okolní krajinu. V její vrchní části rozhledny bude turistům k dispozici také kavárna. Nejnovější dominanta Kutné Hory se otevře prvním zvědavcům poslední dubnový den, na čarodějnice.
Rozhledna na KaňkuTřicetimetrová rozhledna na Kaňku 
s výtahem je postavena z kyklopského zdiva. Na jejím vrcholu ještě probíhají poslední úpravy kavárny, která bude po celý rok přes den sloužit turistům a od sedmnácti hodin zde bude prostřeno pro romantické večeře s výhledem na Kutnou Horu.

Vedle rozhledny bude turistům k dispozici penzion se šesti pokoji, v jehož přízemí se nachází restaurace v hornickém stylu o kapacitě asi padesát míst. 
K ní rovněž patří salonek pro asi čtyřiadvacet lidí.

Na Kutnohorsku je již několik rozhleden, které jsou oblíbeným cílem turistů z celé republiky i zahraničí. První je na vrchu Vysoká. Tyčí se do výšky osmatřiceti metrů. Návštěvník se z ní může potěšit pohledem na Kutnohorsko, Kolínsko i Železné hory. Další rozhledna stojí u obce Semtěš. Věž bývalé gotické veže byla na rozhlednu přestavěna v letech 1997 až 1998 a dosahuje do výšky dvaadvaceti metrů. Zatím posledním přírůstkem je unikátní rozhledna Bohdanka u obce Bohdaneč. Ta je postavená z kulatého dřeva a ocelových spojů.
Zaujala Vás aktualita U Kutné Hory se otevře rozhledna na Kaňku?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Rozhledna na Kaňku a Havířská bouda
Rozhledna na Kaňku u Kutné Hory nabízí díky svému umístění a výšce 30 metrů rozhled do celého kraje. Součástí rozhledny se stala i kavárna se čtyřiadvaceti a restaurace se šedesáti místy. K dispozici je také penzion se šesti pokoji.
Rozhledna Bohdanka u Bohdanče
Dřevěná ozhledna se nachází v blízkosti obce Bohdaneč u Zruče nad Sázavou, necelou hodinu jízdy z Prahy. Kromě samotného výstupu nahoru a nádherného pohledu do okolí si pod rozhlednou můžete zapůjčit kolo, se kterým se můžete vydat na okolní cyklotrasy.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

Na zlatou neděli vyvrcholí oslavy příchodu Vánoc i na Karlštejně

Na zlatou neděli vyvrcholí oslavy příchodu Vánoc i na Karlštejně

Vydáno před 11 hodinami | Střední Čechy | Památky

Vypukne zde Karlštejnský královský advent se speciálními prohlídkami a zazní Česká mše vánoční Jana Jakuba Ryby. Bohatý program na počest královny a císařovny Elišky se koná také na náměstí v podhradí Karlštejna o zla... celá aktualita

I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit je můžete o sobotách a nedělích

I v prosinci je hrad Křivoklát otevřen, navštívit je můžete o sobotách a nedělích

Vydáno 19. prosince 2014 | Střední Čechy | Zážitky

Hrad Křivoklát je otevřen celoročně. V prosinci je hrad otevřen pro veřejnost o sobotách a nedělích. Od 26. 12. 2014 do 11.1.2015 otevřeno denně kromě 1.1. 2015. Hrad je slavnostně nasvětlen od 23.12. do 11.1. celá aktualita

Hrad Karlštejn otevře i na Silvestra

Hrad Karlštejn otevře i na Silvestra

Vydáno 14. prosince 2014 | Střední Čechy | Památky

Mezi svátky můžete navštívit hrad Karlštejn. Ten je mimořádně otevřený od 26. prosince až do Silvestra. Vždy od 10:00 do 15:00 hodin. A dále pak od 1.1. do 11.1.2015 denně kromě pondělí. celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Rozhledny a vyhlídky