Úvod > Aktuality > Adventní víkend prožijte na zámku Nelahozeves

Adventní víkend prožijte na zámku Nelahozeves

Vydáno 21. listopadu 2016 Kultura
O víkendu 26. a 27. listopadu 2016 na zámku Nelahozeves proběhne již 11. ročník tradičních Adventních slavností. Nejmladší se mohou opět těšit na kejklíře, divadélko a oblíbené řemeslné dílny – zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob a svíček, malování na dřevo i keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další. Před zámkem budou jesličky s živými zvířátky.

Advent na zámku NelahozevesAdvent na zámku Nelahozeves

Také letos se můžete těšit na příjemnou předvánoční atmosféru a zajímavý program. Neodmyslitelnou součástí adventních slavností je více než 120 stánků s řemeslnými výrobky, kde si budete moci vybrat výrobky z tradiční keramiky, skla, vánoční ozdoby a dekorace i další originální výrobky. Proběhnou také koncerty souboru Špalíček či Klenota. Nově pořadatelé na program zařadili recitál „Vánoce nejen pro pana Mozarta“. Koncertní vystoupení se konají v krásném renesančním Rytířském sále. V zámeckém sklepení bude hrát cimbálová muzika Studánka.

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu návštěvníků budou stánky a program rozšířeny opět i před samotný zámek Nelahozeves. Nenechte si ujít také prohlídku zámecké expozice, s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“, kterou vám představí průvodci v dobových kostýmech.

Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Zámecká restaurace připraví rozmanité občerstvení a stánky s jejich nabídkou najdete na nádvoří a v zámeckém sklepení. Zahřát se můžete lahodným a horkým čajem v zámecké čajovně nebo svařeným vínem a medovinou.

Brány zámku budou o víkendu otevřeny od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné bude pro dospělé 130 Kč, pro děti, studenty a seniory 60 Kč a děti do 6 let neplatí nic.
Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Zámek Nelahozeves - rodné místo Antonína Dvořáka

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.