Úvod > Aktuality > Prohlédněte si Karlovy Vary z vyhlídkového autovláčku

Prohlédněte si Karlovy Vary z vyhlídkového autovláčku

Vydáno 29. července 2017 Zážitky
Autovláčkem se třemi vagóny a s kapacitou 36 pasažérů se můžete po lázeňském centru Karlových Varů projet denně v období od 1. 5. do 30. 9. Během cesty autovláčkem uvidíte největší lákadla tohoto největšího českého lázeňského města.
Karlovy Vary Tržní kolonádaAutovláčkem se třemi vagóny a s kapacitou 36 pasažérů se můžete po lázeňském centru Karlových Varů projet denně (v případě dobrých povětrnostních podmínek) až do 30. září. Autovláček jezdí v hodinových intervalech od 10:00 do 17:00 hodin. Během cesty autovláčkem uvidíte největší lákadla Karlových Varů včetně kolonád a mnoha historických budov. Okružní jízda trvá přibližně 30 minut. Plné jízdné 80 Kč, poloviční jízdné 40 Kč.

Vyhlídkové jízdy historickými autobusy na Bečov a do Lokte

Bečov nad TeplouHistorický autobus s číslem 91 vyjíždí každou sobotu ze zastávky MHD na Tržnici. Cestou Karlovými Vary uvidíte třeba budovu Lázní I, Parkhotel Richmond a další zajímavé stavby a památky. Autobus poté pokračuje do 27 km vzdáleného historického města Bečov nad Teplou. Asi nejvyhledávanější atrakcí Bečova je zámek Bečov, jehož expozice zahrnuje Relikviář sv. Maura – druhou nejvzácnější českou šperkařskou památku.

Linka jezdí každou sobotu od 1. dubna do 30. října. Odjezd od Tržnice v 13:45, z Bečova nad Teplou v 16:30.

Hrad LoketHistorický autobus s číslem 92 začíná a končí svou cestu na Divadelním náměstí. Během jízdy Karlovými Vary uvidíte třeba budovu Lázní I, Parkhotel Richmond, Městskou tržnici a další stavby. Autobus pokračuje do 13 km vzdáleného historického města Loket, kde najdete kromě středověhého hradu a náměstí celou řadu dalších zajímavých památek. Asi po dvouhodinové pauze se autobus vrací zpět ke karlovarskému Divadlu.

Linka jezdí každou neděli od 1. dubna do 30. října. Odjezdy z Divadelního náměstí v 10:00 a 14:00, z Lokte ve 12:15 a 16:15. Jízdné zůstává stejné.
Tržní kolonáda v Karlových Varech

Tržní kolonáda v Karlových Varech

Bohatě vyřezávaná, dřevěná kolonáda ve švýcarském stylu byla postavena v letech 1882 – 1883 podle projektu slavných vídeňských architektů Fellnera a Helmera. V interiéru kolonády naleznete tři minerální prameny - Pramen Karla IV., Dolní zámecký pramen a Tržní pramen.

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Mlýnská kolonáda v Karlových Varech

Kolonády v Karlových Varech byly budovány za účelem spojení pití vody přímo u pramene s klidnými procházkami. Slouží také jako ochrana před nepříznivým počasím. Největší kolonáda Karlových Varů v sobě ukrývá pět minerálních pramenů. Nově zd ebyla otevřena také horní terasa.

Vřídlo Karlovy Vary

Vřídlo Karlovy Vary

Symbolem Karlových Varů je bez pochyby Vřídlo, gejzír horké minerální vody o 72°C. Gejzír Vřídla, unikátní přírodní úkaz, vydá za minutu průměrně 2000 litrů minerální vody a díky vysokému tlaku vystřikuje až do výšky 12 metrů.

Další aktuality

1.6.
2018
Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Karnevalový rej zaplní o víkendu Karlovy Vary

Západočeské lázně | Zážitky
15.3.
2018
Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Proměňte se v obry a projděte se miniaturními světy!

Západočeské lázně | Zážitky