Úvod > Aktuality > Poslední sobota v říjnu bude patřit konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Poslední sobota v říjnu bude patřit konci sezony ve skanzenu Solvayovy lomy

Vydáno 25. října 2016 Kultura
Poslední sobota v říjnu bude věnována slavnostnímu zakončení sezony v muzeu přírody – skanzenu Solvayovy lomy nedaleko cesty ze Sv. Jana pod Skalou na Karlštejn. Rozloučení proběhne v podobě funkční techniky, kterou vám v lomu předvedou v chodu. Součástí bude i spanilá jízda všech provozních lokomotiv.
Solvayovy mlýnySlavnostní zakončení sezóny ve skanzenu Salvayovy lomy má 29. října na programu bohatý program. Poslední otevírací den bude neděle 30.10.2016.
 
Budete mít příležitost prohlédnout si podzemí. Průtahové štoly v areálu skanzenu uvidíte pouze v tento den. Pro návštěvníky bude opět zajištěno občerstvení přímo v areálu skanzenu.

Pořadatelé žádají návštěvníky akce, aby respektovali zákaz vjezdu motorových vozidel do areálu skanzenu a také samozřejmě do NPR Karlštejn. Vjezd do areálu je možný pouze pro historická vozidla a vozidla dopravující stroje či zařízení na "výstavku" ve "Stabilním lesíku".
Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Skanzen Solvayovy lomy v Českém krasu

Muzeum těžby a dopravy vápence v Českém krasu je koncipováno jako skanzen ve volné přírodě, který tvoří několik objektů - bývalých provozních a technologických budov a rekonstruovaná úzkorozchodná dráha.

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum u Srbska

Lom Chlum leží na okraji národní přírodní památky Karlštejn a je vstupní branou do nejrozsáhlejšího jeskynního systému v Českém krasu.

Český Grand Canyon - Velká Amerika

Český Grand Canyon - Velká Amerika

Místo, kde se filmoval Limonádový Joe, ale také někdejší cílová stanice nepohodlných politických vězňů. To všechno jsou vápencové lomy Velká a Malá Amerika. Přijeďte poznat krásy Českého krasu, Karlštejna a okolí.