Úvod > Aktuality > Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocoura Mikeše

Projděte se z pohádkových Hrusic po stopách kocoura Mikeše

Vydáno 24. května 2015 Příroda
Opět můžete 30. května vyrazit na cestu, na níž zažíval svá dobrodružství pohádkový kocourek Mikeš. Dvacetikilometrový pochod vás provede z Hrusic až do Říčan. Můžete zvolit také kratší 12 a 14 kilometrů dlouhou trasu vedoucí po nové stezce Krásné vyhlídky. Všechny cesty vás ale přivedou do Mnichovic, kde ve 13.00 hodin začíná historický jarmark s dobovou hudbou.
Pohádkové Hrusice a Cesta kocoura MikešeChtěli byste poznat místo, kde stával rodný domek Josefa Lady, obecní pastoušku, v níž u strýčka Malinovského bydlel kozel Bobeš, hastrmany z Hubačovského rybníka, Šmejkalku, kde strašil Mulisák se svým synem Bubáčkem, anebo Jedličkovu louži?
 
Pak se nechte vést Hrusicemi podle pohádkové mapy. Na pěti informačních panelech, umístěných na nejzajímavějších místech, najdete úryvky z Ladových knížek i pěkné obrázky. Než se vypravíte na Cestu kocoura Mikeše, sežeňte si skládačku s mapkou, do níž můžete sbírat razítka.
 

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Pokud se na chvíli chcete stát mluvícím kocourkem Mikešem a zažít některá z jeho dobrodružství, pak se vydejte po Cestě kocoura Mikeše dále z Hrusic až do Říčan. Černý kocourek tudy utíkal z domova, když rozbil Ševcovic babičce hrnek se smetanou.
 
Během putování najdete na dvanácti zastaveních obrázky Josefa Lady a úryvky z knihy Mikeš. Stejně jako kocourek vyrazíte z Hrusic a zamíříte-li až k poslednímu zastavení, cíl vaší cesty bude po dvaceti kilometrech v Říčanech. Pro děti je během putování po Cestě kocoura Mikeše i při odpoledním programu v Mnichovicích připravena řada doprovodných akcí.
 

Za Mikešem letos už podesáté

Tradiční 11. ročník putování po trase pohádkově naučné stezky (pěšky i na kole) přinese letos několik novinek. Můžete zvolit také kratší (12 a 14 km) trasu vedoucí po nové stezce Krásné vyhlídky.

Po cestě nebudou chybět ani různé soutěže a překvapení. Celým dopolednem vás budou provázet pohádková představení Kočovného divadla Rózy Blechové a kapely Péro za kloboukem – „zaručeně autentického pouličního šramlbandu, jehož produkce stává se obyčejně představením, kde divák nezřídkakdy jest jeho nedílnou součástí…..“. Po obědě, třeba ve známé hrusické Hospodě U Sejků, můžete dojít pěšky do nedalekých Mnichovic, kde se až do večera koná Mnichovické kramaření.
 
Celodenní program vyvrcholí v 21:00 hodin představením Projekt 76.
Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Cesta kocoura Mikeše z Hrusic do Říčan

Pokud se na chvíli chcete stát mluvícím kocourkem Mikešem a zažít některá z jeho dobrodružství, pak se vydejte po Cestě kocoura Mikeše. Černý kocourek tudy utíkal z domova, když rozbil Ševcovic babičce hrnek se smetanou.

Ladův kraj – pohádkový region

Ladův kraj – pohádkový region

V Ladově kraji vznikla celá řada dobře značených naučných stezek a cyklistických tras, které tvoří 150km síť. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo zvolit některý z doporučených okruhů (Hrusický, Voděradské Bučiny, Velkopopovicko a Kamenicko).

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Turisticko naučná stezka Krásné Vyhlídky

Nová pěší stezka spojuje středočeské obce Mnichovice, Struhařov a Klokočnou a nabízí výhledy do středních Čech – krásné vyhlídky. Trasa stezky je dlouhá 9,2 km.

Naučná stezka Po stopách historie v Českých Libchavách

Naučná stezka Po stopách historie v Českých Libchavách

Naučná stezka obce Po stopách historie v Českých Libchavách je příležitostí, jak poznat historii naší země i obce zábavou formou. Stezka vdélce asi 4 km není náročná a zvládnou ji lehce i rodiny s dětmi.

Památník Josefa Lady v Hrusicích

Památník Josefa Lady v Hrusicích

Stálá expozice díla Josefa Lady – malíře a spisovatele, karikaturisty, tvůrce pohádkových postav provázejících děti od nejútlejšího dětství, ilustrátora, který nezapomenutelně ztvárnil Haškova Švejka. Prohlídky s průvodcem.

Další aktuality

9.1.
2018
Oslavte 18. narozeniny s berounskými medvědy!

Oslavte 18. narozeniny s berounskými medvědy!

Střední Čechy | Příroda
17.10.
2017
Máslovické dýňování bude opět tuto sobotu

Máslovické dýňování bude opět tuto sobotu

Střední Čechy | Příroda