Úvod > Aktuality > Oslavte s pěnivým mokem 16. výročí Černokosteleckého pivováru

Oslavte s pěnivým mokem 16. výročí Černokosteleckého pivováru

Vydáno 16. března 2017 Gurmánská turistika
Pivní speciály, masové speciality i pivní čokoládový dort, všechny tyto dobroty můžete v sobotu 18. března 2017 ochutnat v pivováru v Kostelci nad Černými lesy. Na 16. výročí černokosteleckého pivováru a během Dne otevřených dveří můžete proniknout do všech tajů pivovarnictví. Na čepu bude světlý ležák Vycpaná vydra, tmavý speciál Černá svině a výroční speciál bock 16°. Jinak vás čekají samozřejmě gastronomické hody, prohlídky pivovaru zdarma a množství nových sběratelských předmětů.
Pokud jste milovníci zlatavého pěnivého moku, zaškrtněte si v kalendáři datum 18. března. V tento den se bude v Kostelci nad Černými lesy od 17 do 23 hodin konat 16. výročí pivováru. Podávat se budou speciály z minipivovaru, konkrétně tmavý speciál Černá svině, světlý ležák Vycpaná vydra, Medokostelecké, Výroční bock 16 nebo zkouřená Černá svině. Z jídla můžete ochutnat různé pochoutky připravené v kombinaci s pivními speciály. Čeká na vás pečený bok na Výročním bocku, krkovice špikovaná Černou sviní, hovězí líčka vycpaná Vydrou, krůtí prso nakouřené v Černé svini, masitá žebra na Medokostelecké patnáctce, tatarák, šnycl, svíce, guláš, fógl, smažka, a sladkou tečkou na závěr bude pivní čokoládový dort s Porterem.
 

Prohlídky pivovaru zdarma

Pořadatelé oslav výročí si pro návštěvníky připravili také prohlídky pivovaru, které budou probíhat po celý den podle zájmu návštěvníků. Pivo se bude kromě klasického točení čepovat také z transportních dřevěných čerstvě vysmolených sudů a v rámci hudebního doprovodu se můžete těšit na harmoniku, housle a akordeon. Připraveny budou také různé exponáty, například historické reklamy nebo dobové fotografie v životní velikosti s vyřízlými hlavami, se kterými se mohou návštěvníci vyfotit.

Hlavním bodem programu bude ukázka historických technologií, které pivovar postupně uvádí do provozu. Při prohlídkách se budete moct seznámit s měděnou varnou z roku 1930, jedná se o největší varnu na světě na přímý otop dřevem. Varna se postupně zprovozňuje a vyzdívá. Dále budou k vidění chladící štoly z roku 1930, které se v České republice používají jen v pivovaru U Fleků. Dále vám průvodce představí klasickou spilku, sklep s ležáckými tanky či sprchový aparát, jediný svého druhu v České republice.

V rámci letošního výročí jsou pro sběratele přichystány také nové sběratelské předměty - etikety, tácky, pivetky, šátky nebo mikiny.
 

Do Černokosteleckého pivováru po celý rok

PivoPokud se vám datum 18. března nehodí, můžete se do černokosteleckého pivováru vydat i v jiný termín. Otevřeno je po celý rok, vždy v sobotu od 15 do 18 hodin nebo kdykoliv po telefonické či emailové dohodě. Můžete zde navštívit vyhlášený zájezdní hostinec nebo muzeum historie pivovarnictví a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V hostinci se budou vaše chuťové pohárky rozplývat nad místními specialitami. Ve stálém jídelním lístku naleznete vepřové pečené koleno, tataráček či pivovarský hovězí hamburger. Nechybí zde také dobrůtky k pivu jako například buřty na černém pivku, Sojkova tlačenka nebo Ďábelská masová směs. Po jídle se můžete vydat na prohlídku muzea, kde vás zase okouzlí funkční pivovar z 30. let minulého století. Také je pro vás připraven malý pokusný pivovar, kde si můžete pod dohledem zkušeného sládka uvařit svou vlastní vysněnou várku piva.
Černokostelecký zájezdní pivovár

Černokostelecký zájezdní pivovár

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy je budováno zcela ojedinělé muzeum historie pivovarství a sladovnictví v Čechách, na Moravě a ve Slezsku. V pivováru je v provozu pivovarská restaurace.

17. výročí pivováru a den otevřených dveří v Kostelci nad Černými lesy

17. výročí pivováru a den otevřených dveří v Kostelci nad Černými lesy

V prostorách pivováru v Kostelci nad Černými lesy se bude konat Den otevřených dveří v rámci 17. výročí místního pivováru. Pořadatelé si pro návštěvníky připravili prohlídky a živou hudbu.

Memoriál Vladimíra Černohorského v Černokosteleckém zájezdním pivováru

Memoriál Vladimíra Černohorského v Černokosteleckém zájezdním pivováru

V sobotu 4. srpna proběhne 3. ročník Memoriálu Vladimíra Černohorského anóbrž etapový běh z pivovaru do pivovaru.

Další aktuality

6.12.
2017
Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Vánoce v Kutné Hoře budou sladké

Střední Čechy | Gurmánská turistika
9.11.
2017
Na zámku Loučeň budou slavit Svatomartinské posvícení

Na zámku Loučeň budou slavit Svatomartinské posvícení

Střední Čechy | Gurmánská turistika
7.11.
2017
Svatomartinské hody vás čekají také v Kutné Hoře

Svatomartinské hody vás čekají také v Kutné Hoře

Střední Čechy | Gurmánská turistika