Úvod > Aktuality > Ještě chvíli bude hrad Karlštejn otevřen, pak se na téměř měsíc uzavře

Ještě chvíli bude hrad Karlštejn otevřen, pak se na téměř měsíc uzavře

Vydáno 4. ledna 2018 Památky
Poslední možnost pro milovníky památek a historické architektury, kdy v lednu navštívit hrad Karlštejn, je tady! Už jen pár posledních dnů bude hrad ještě otevřen veřejnosti a pak se na měsíc uloží k zimnímu spánku. Přijít na prohlídku ještě stihnete do neděle 7. 1. 2018, kde se brány otevírají denně od 10:00 do 15:00 hodin. Od pondělí 8. 1. 2018 se však až do 2. 2. 2018 hrad zcela uzavře.
Hrad Karlštejn je v zimní sezóně otevřenHrad Karlštejn je nyní otevřen denně do neděle 7. ledna mezi 10. a 15. hodinou. Od 8. ledna bude až do začátku února hrad uzavřen, aby se opět otevřel v sobotu 3. února. V únoru bude otevřeno pouze o víkendech, od března se provozní doba prodlouží na 9:30 až 16:00 hodin a otevřeno bude od úterý do neděle.

Navštívit v zimním období můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentační prostory císaře Karla IV. V klenotnici zhlédnete repliky české svatováclavské a říšské císařské koruny a k vidění je také karlštejnský poklad představující kolem 40 exponátů, které byly dříve součástí kaple hradu a sloužily k církevním obřadům.

Druhá prohlídková trasa s nejcennějšími interiéry včetně kaple svatého Kříže bude všem zájemcům zpřístupněna od 1. května.
Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže na hradě Karlštejn

Kaple svatého Kříže patří k místům, které ohromují svou krásou, ale i zvláštní vnitřní silou. Silný dojem vyvolávala i v českém králi a římském císaři Karlu IV., který ji nechal vybudovat jako unikátní pokladnici pro říšské korunovační klenoty.

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.