Úvod > Aktuality > Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 75 centimetrů sněhu

Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 75 centimetrů sněhu

Vydáno 5. ledna 2017 Zimní sporty
Monínec aktuálně hlásí 75 cm sněhu. V termínu od 2. 1. do 20. 1. nabízí navíc v apartmánech nebo penzionecslevu 50 % na lyžování! Apartmány jsou pod dolní stanicí lanovky a nabízejí velmi pohodlné ubytování. Dvě budovy, 14 apartmánů, každý s vlastním krytým parkovacím stáním a uzamykatelnou lyžárnou, celková kapacita 70 osob. Monínecké penziony nabízejí levné ubytování v duchu starých časů. Pokochejte se krásami Středočeského kraje, tak jak jej vychutnávaly generace trampů, skautů a ortodoxních turistů před ne tak vzdálenými roky.
Lyžaře letos na Monínci čeká několik novinek.Základní ceny za lyžování jsou v Areálu Monínec stejné jako v loňské sezóně. Ve vedlejší sezóně, která potrvá do 21. prosince a pak zase poběží od 20. března, bude stát celodenní jízdné přes zvýhodněný e-shop 405 korun pro dospělého a 325 korun pro dítě. Večerní lyžování pak bude za 240, resp. 190 korun. V hlavní sezóně lyžař v e-shopu zaplatí za celodenní skipas 510, resp. 405 korun. Večerní jízdné přijde na 295 a 240 korun.

Díky nové technologii zasněžování Snowfactory se předpokládá, že se bude na Monínci lyžovat minimálně do dubna. Technologie vytváří sníh, který je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky. Ty mají teplotu -5 °C, a proto také produkují vlastní chlazení a udrží se tak venku déle. Doposud se Snowfactory ve světě používalo zejména pro biatlonové tratě nebo skokanské můstky.

Součástí areálu jsou i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Zájemcům je tu navíc k dispozici navíc ubytování v hotelu, apartmánech i dvou penzionech.
 
Na hlavní sjezdovku Monínce vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu.
 
Areál Monínec představuje jedinečný projekt, který vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Areál nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a nová Funline trať. Nejen že jsou sjezdovky zasněžovány technickým sněhem, ale je prováděna i jejich pravidelná úprava. Umělé osvětlení umožňuje lyžařům oblíbené večerní lyžování. V Areálu Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Areál nabízí i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole. Pro děti je připravena dětská školička s pojízdným pásem.
 
Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.
Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Ski středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů, Hotelovou sjezdovku i snowpark.

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Monínec - sto způsobů, jak zabít stres i nudu

Sportrelax centrum Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Relax hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionu a skiapartmánech.

Dark snow Ski areál Monínec

Dark snow Ski areál Monínec

Největší sportovní akcí letošní zimy bude 23. února Dark snow, tedy noční závod ve sjezdu.

Další aktuality

5.1.
2018
Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Ski areál Chotouň je v provozu, přijeďte si zalyžovat

Střední Čechy | Zimní sporty
12.10.
2017
Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Sníh v říjnu? Na Monínci ano!

Střední Čechy | Zimní sporty