Úvod > Aktuality > Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 75 centimetrů sněhu

Největší středočeský areál Monínec má k dispozici 75 centimetrů sněhu

Vydáno 5. ledna 2017 Zimní sporty
Monínec aktuálně hlásí 75 cm sněhu. V termínu od 2. 1. do 20. 1. nabízí navíc v apartmánech nebo penzionecslevu 50 % na lyžování! Apartmány jsou pod dolní stanicí lanovky a nabízejí velmi pohodlné ubytování. Dvě budovy, 14 apartmánů, každý s vlastním krytým parkovacím stáním a uzamykatelnou lyžárnou, celková kapacita 70 osob. Monínecké penziony nabízejí levné ubytování v duchu starých časů. Pokochejte se krásami Středočeského kraje, tak jak jej vychutnávaly generace trampů, skautů a ortodoxních turistů před ne tak vzdálenými roky.
Lyžaře letos na Monínci čeká několik novinek.Základní ceny za lyžování jsou v Areálu Monínec stejné jako v loňské sezóně. Ve vedlejší sezóně, která potrvá do 21. prosince a pak zase poběží od 20. března, bude stát celodenní jízdné přes zvýhodněný e-shop 405 korun pro dospělého a 325 korun pro dítě. Večerní lyžování pak bude za 240, resp. 190 korun. V hlavní sezóně lyžař v e-shopu zaplatí za celodenní skipas 510, resp. 405 korun. Večerní jízdné přijde na 295 a 240 korun.

Díky nové technologii zasněžování Snowfactory se předpokládá, že se bude na Monínci lyžovat minimálně do dubna. Technologie vytváří sníh, který je bez jakýchkoliv chemických přísad a je založený pouze na dvou hlavních zdrojích – vodě a vzduchu. Sníh tvoří malé ledové šupinky. Ty mají teplotu -5 °C, a proto také produkují vlastní chlazení a udrží se tak venku déle. Doposud se Snowfactory ve světě používalo zejména pro biatlonové tratě nebo skokanské můstky.

Součástí areálu jsou i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Zájemcům je tu navíc k dispozici navíc ubytování v hotelu, apartmánech i dvou penzionech.
 
Na hlavní sjezdovku Monínce vás vyveze pohodlná čtyřsedačková lanovka. Ze sjezdovky se zhruba v první třetině můžete dostat také na kotvu a sjíždět tak jen prudší část kopce. Lanovka může přepravit až 2 400 lidí za hodinu.
 
Areál Monínec představuje jedinečný projekt, který vznikl ve středních Čechách v oblasti zvané Česká Sibiř. Rozprostírá se v nadmořské výšce 724 metrů a z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Areál nabízí svým návštěvníkům dvě červené sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů. Dále je zde Hotelová sjezdovka, snowpark a nová Funline trať. Nejen že jsou sjezdovky zasněžovány technickým sněhem, ale je prováděna i jejich pravidelná úprava. Umělé osvětlení umožňuje lyžařům oblíbené večerní lyžování. V Areálu Monínec se nachází také bezplatné parkoviště. Areál nabízí i další služby, jako je půjčovna lyžařského vybavení či kvalitní ski servis. Své lyžařské schopnosti si mohou zájemci zdokonalit v lyžařské škole. Pro děti je připravena dětská školička s pojízdným pásem.
 
Přímo nad sjezdovkou Areálu Monínec je několik běžkařských tras. Jedná se například o malý okruh v blízkosti Javorové skály či delší trasy směrem na Veletín nebo k Alenině Lhotě.
Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů. Nabízí svým návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů.V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, tubing, golf, koupaliště a další.

Hotel Monínec

Hotel Monínec

Areál Monínec leží na Javorové skále (723 m n.m.) necelých 70 km jižně od okraje Prahy. Nabízí ubytování v Hotelu Monínec*** s wellness a restaurací a dále v penzionech a artmánech. Z letních aktivit se nabízí například golf, tubing, naučná stezka, lanové parky, koupaliště, cyklotrasy a další.