Úvod > Aktuality > Na zámku v Hořovicích probíhá další ročník oblíbených Adventních prohlídek

Na zámku v Hořovicích probíhá další ročník oblíbených Adventních prohlídek

Vydáno 12. prosince 2016 Zážitky
O adventních víkendech je pro návštěvníky zámku Hořovice připraven bohatý program, v podobě prohlídek zámku se speciálním výkladem o prožívání adventních a vánočních tradic.
Také o čtvrtém adventním víkendu můžete opět navštívit zámek v Hořovicích. Čeká vás prohlídka slavnostně vyzdobeným zámkem s výkladem zaměřeným na prožívání adventních a vánočních tradic. Prohlídky pro veřejnost začínají v 11:00, 12:00, 13:00 a 14:00 hodin. Po dobu adventních prohlídek bude v provozu také zámecká kavárna Café Hanau.

Skupiny návštěvníků uvítají průvodci v historických kostýmech. Zámecká kuchyně nabízí tvůrčí dílny pro malé návštěvníky s možností výroby papírových ozdob.
 
Reprezentační prostory zámku v Hořovicích nabízí i trasu s pokoji služebnictva, která představuje návštěvníkům překrásný 48ramenný křišťálový lustr v tanečním sále i zrekonstruovanou historickou dlažbu v zámecké koupelně. Významnou změnou prošla v posledních letech také výstava „Hry a hračky malých aristokratů“.
Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Hořovice - zámecký park se sochami M. B. Brauna

Prohlídku zámku Hořovice zcela jistě obohatí procházka parkem se sochami z dílny M. B. Brauna a pozoruhodnou sochařsky vyzdobenou Sluneční bránou. Park v přírodně krajinářském stylu má bohatou kolekci domácích i zahraničních dřevin.

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Zámek Hořovice - půvabný zámek za Sluneční branou

Raně barokní nový zámek v Hořovicích vybudoval zřejmě Ignác Bořita z Martinic jako náhradu starého zámku v r. 1652. Postupně byl klasicistně rozšiřován. Pilíře plotu dělící čestný dvůr od parku a Sluneční bránu zdobí sochy z dílny Matyáše Brauna.