Úvod > Aktuality > Na kolínské jízdárně se odehraje příběh Johanky z Arku

Na kolínské jízdárně se odehraje příběh Johanky z Arku

Vydáno 9. května 2017 Zážitky
Středověké tržiště, průvod městem, šermířské souboje a bitva plná výstřelů z děl, břinkotu chladných zbraní a dramatických scén. To vše čeká návštěvníky tradiční rekonstrukce historických bitev pod taktovkou Pánů z Kolína 13. května 2017 na kolínské jízdárně.

22. ročník historické bitvy v jízdárně v Kolíně zahájí v sobotu v 11 hodin průvod - z jízdárny na náměstí a zpět, pokračovat budou souboje na náměstí a pasování rytířů. Zároveň se otevře dobové tržiště. Velkolepá bitva začne v 15 hodid. 

Již tradičně se bitva koná na kolínské jízdárně za nemocnicí – na samém okraji města Kolína (lze se tam dostat pěšky z centra nebo městskou dopravou).

Rekonstrukce historických bitev doplněné dobovými trhy jsou vedle šermířských, divadelních, pěveckých představení nedílnou součástí činnosti skupiny historického šermu Páni z Kolína a to již více než dvacet let.

Regionální muzeum v Kolíně - Dvořákovo muzeum pravěku

Regionální muzeum v Kolíně - Dvořákovo muzeum pravěku

Dvořákovo muzeum pravěku prezentuje archeologické nálezy z nejstarších období dějin lidstva.

Regionální muzeum v Kolíně - Červinkovský dům

Regionální muzeum v Kolíně - Červinkovský dům

Dům v Brandlově ulici čp. 27 náleží k nejstarším zachovalým stavebním památkám na území Kolína. Jeho počátky sahají do třetí čtvrtiny 13. století, kdy vzniklo raně gotické obytné jádro.

Památník bitvy u Lipan - místo osudového střetu husitů s katolíky

Památník bitvy u Lipan - místo osudového střetu husitů s katolíky

U Lipan se odehrála dne 30. 5. 1434 poslední velká husitská bitva. Památník byl postaven na kopci zvaném Lipská hora, samotná bitva se ovšem odehrávala v širším okolí. Nejbližím městem je Kouřim, zhruba 5 km.