Úvod > Aktuality > Muzeum na zámku v Benátkách nad Jizerou má prodlouženou sezonu

Muzeum na zámku v Benátkách nad Jizerou má prodlouženou sezonu

Vydáno 24. listopadu 2013 Zážitky
Stovky unikátních hraček, se kterými si hrály naše babičky i prababičky, můžete vidět v Muzeu hraček, které sídlí v zámku Benátkách nad Jizerou. Specialitou je několik hraček z Japonska, které jsou až z roku 1890, ale také pohyblivé městečko panenek, jezdící vláčky nebo točící se ruské kolo. Všechny exponáty pochází ze soukrmé sbírky pana Fialy, který hračky nejen zrestauroval, ale některé i sám vyrobil. Muzeum hraček na nádvoří zámku v Benátkách nad Jizerou je otevřeno i v listopadu. Od 1. do 29. listopadu je zde otevřeno i o sobotách a nedělích a to v době od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:00 hodin.
Můžete tu vidět originály historických hraček a pro milovníky vláčků je zde velké vlakové kolejiště. Zajímavou expozicí muzea hraček je také sbírka japonských panenek a pokojíčků (kuchyněk), které se podařilo zakoupit z tokijského muzea, které skončilo svoji činnost. V České republice jsou k vidění pouze tady.
Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

Muzeum historických hraček na zámku Benátky nad Jizerou

V benáteckém zámku se můžete potěšit největší sbírkou historických hraček v České republice. K vidění jsou nejrůznější hračky z let 1860-1945 z Evropy, Asie i Spojených států amerických.