Kutná Hora nabízí návštěvníkům stříbrný klíč k památkám

Vydáno: 15. 5. 2011 6:37
Kategorie: Památky
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.
Město: Kutná Hora
V letošní turistické sezóně mohou získat návštěvníci v Kutné Hoře speciální jednotnou vstupenku, takzvaný stříbrný klíč. Klíč otevře brány hned v osmi památkách Kutné Hory i okolí.
Se vstupenkou za 250 korun mohou lidé navštívit Kostnici, Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, Chrám svaté Barbory, České muzeum stříbra a stříbrný důl Hrádek, Tylův památník, Vlašský dvůr, Galerii Středočeského kraje v Jezuitské koleji a nedaleký Zámek Kačina.

Návštěvníci díky klíči ušetří až 355 korun, které by zaplatili za samostatné vstupné do uvedených památek. Vstupenka je přenosná a platí do konce sezóny. Na společném projektu se domluvili jednotliví majitelé a správci památek, mezi nimiž jsou město Kutná Hora, Středočeský kraj, církev a místní podnikatelé. Všichni mají zájem oživit turistický ruch a zájem o historické památky, a zejména udržet turisty v regionu déle než jeden den.

Součástí stříbrného klíče budou i slevy na vstupném do dalších památek či bonusy využitelné v restauracích, hotelech, u průvodců, v dopravě nebo při sportovních a rekreačních aktivitách. Jednotná vstupenka stříbrný klíč by se měla začít prodávat během května.

K dostání bude v jednotlivých kutnohorských památkách a v informačních centrech v Čáslavi, Poděbradech a Praze. Postupně by se měla rozšířit do hotelových recepcí po celé republice a ke koupi má být například i na pražském Hlavním nádraží. Současně začne její prodej i prostřednictvím internetu.

Do Kutné Hory, jejíž historické jádro je na seznamu světového dědictví UNESCO, každoročně zamíří velké množství turistů. Největší zájem je tradičně o Kostnici a Chrám svaté Barbory. Loni kutnohorské památky navštívilo více než 300 tisíc platících návštěvníků, což představovalo meziroční nárůst asi o deset procent.
 
Zaujala Vás aktualita Kutná Hora nabízí návštěvníkům stříbrný klíč k památkám?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Lapidárium - nová expozice Českého muzea stříbra v Kutné Hoře
Zavítejte do Kamenného domu v Kutné Hoře, kde od letní sezony 2010 nová stálá expozice Českého muzea stříbra. Uvidíte unikátní soubory kamenných plastik – skvosty gotických památek Kutné Hory.
Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny
Jestlipak víte, co to byla „gysárna“, uhádnete, co se asi dělalo v „prenárně“, kdo to byl „prubíř“? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici „Královská mincovna“ v kutnohorském Vlašském dvoře.
Kostnice Kutná Hora - Sedlec
Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci
Klášter cisterciáků je nejstarším klášterem řádu v ČR z roku 1142. V posledních letech prodělala katedrála celkovou rekonstrukci a je opět otevřena pro veřejnost. Ve zdech katedrály objevili restaurátoři během svých prací ostatky pohřbených mnichů.
Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO
Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.
České muzeum stříbra v Kutné Hoře - jedinečná možnost poznat středověký důl
Vydejte se na výlet do Českého muzea stříbra a středověkého stříbrného dolu! Během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře
Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina
V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Vydáno 22. září 2014 | Střední Čechy | Gurmánská turistika

V sobotu a v neděli se můžete podívat na hrad Karlštejn, ale také do podhradí, kde bude probíhat Karlštejnské vinobraní. Na programu bude přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně... celá aktualita

Mělnické vinobraní vyvrcholí tradičně příjezdem Karla IV. s družinou a ohňostrojem

Mělnické vinobraní vyvrcholí tradičně příjezdem Karla IV. s družinou a ohňostrojem

Vydáno 22. září 2014 | Střední Čechy | Gurmánská turistika

Letošní Mělnické vinobraní se uskuteční tradičně od pátku do něděle v termínu 26. - 28. září. Multikulturní vinobraní na třech scénách během tří dnů nabídne rockové a country skupiny, ale zazní i jazz nebo punk. Nebud... celá aktualita

Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Stovky cibulových copů a tuny cibule to je Cibulový jarmark v Hořovicích

Vydáno 22. září 2014 | Střední Čechy | Gurmánská turistika

Již tradičně první sobotu v říjnu pořádá Český svaz zahrádkářů Hořovice Cibulový jarmark. Ani letošní rok není vyjímkou a tak se 4. října můžete vydat již na 26. ročník. K vidění budou stovky cibulových copů a tuny ci... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Církevní památky


Inspirujte se jinde na Kudyznudy.cz

< >