Kutná Hora nabízí návštěvníkům stříbrný klíč k památkám

Vydáno: 15. 5. 2011 6:37
Kategorie: Památky
Hodnocení: Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.Počet hvězdiček je: 0/5. Hodnoceno: 0x.
Město: Kutná Hora
V letošní turistické sezóně mohou získat návštěvníci v Kutné Hoře speciální jednotnou vstupenku, takzvaný stříbrný klíč. Klíč otevře brány hned v osmi památkách Kutné Hory i okolí.
Se vstupenkou za 250 korun mohou lidé navštívit Kostnici, Katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, Chrám svaté Barbory, České muzeum stříbra a stříbrný důl Hrádek, Tylův památník, Vlašský dvůr, Galerii Středočeského kraje v Jezuitské koleji a nedaleký Zámek Kačina.

Návštěvníci díky klíči ušetří až 355 korun, které by zaplatili za samostatné vstupné do uvedených památek. Vstupenka je přenosná a platí do konce sezóny. Na společném projektu se domluvili jednotliví majitelé a správci památek, mezi nimiž jsou město Kutná Hora, Středočeský kraj, církev a místní podnikatelé. Všichni mají zájem oživit turistický ruch a zájem o historické památky, a zejména udržet turisty v regionu déle než jeden den.

Součástí stříbrného klíče budou i slevy na vstupném do dalších památek či bonusy využitelné v restauracích, hotelech, u průvodců, v dopravě nebo při sportovních a rekreačních aktivitách. Jednotná vstupenka stříbrný klíč by se měla začít prodávat během května.

K dostání bude v jednotlivých kutnohorských památkách a v informačních centrech v Čáslavi, Poděbradech a Praze. Postupně by se měla rozšířit do hotelových recepcí po celé republice a ke koupi má být například i na pražském Hlavním nádraží. Současně začne její prodej i prostřednictvím internetu.

Do Kutné Hory, jejíž historické jádro je na seznamu světového dědictví UNESCO, každoročně zamíří velké množství turistů. Největší zájem je tradičně o Kostnici a Chrám svaté Barbory. Loni kutnohorské památky navštívilo více než 300 tisíc platících návštěvníků, což představovalo meziroční nárůst asi o deset procent.
 
Zaujala Vás aktualita Kutná Hora nabízí návštěvníkům stříbrný klíč k památkám?
Podívejte se, co všechno nabízí >
Lapidárium - nová expozice Českého muzea stříbra v Kutné Hoře
Zavítejte do Kamenného domu v Kutné Hoře, kde od letní sezony 2010 nová stálá expozice Českého muzea stříbra. Uvidíte unikátní soubory kamenných plastik – skvosty gotických památek Kutné Hory.
Vlašský dvůr v Kutné Hoře - nahlédněte do královské mincovny
Jestlipak víte, co to byla "gysárna", uhádnete, co se asi dělalo v "prenárně", kdo to byl "prubíř"? Odpovědi na všechny tyto otázky se dozvíte v nové expozici "Královská mincovna" v kutnohorském Vlašském dvoře.
Kostnice Kutná Hora - Sedlec
Unikátní kostnice pod kostelem Všech svatých na hřbitově v Sedlci u Kutné Hory je vyzdobena téměř výhradně lidskými kostmi - ostatky celkem 40 000 zemřelých, pozůstatky morových epidemií a obětí husitských válek.
Katedrála Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře - Sedlci
Klášter cisterciáků je nejstarším klášterem řádu v ČR z roku 1142. V posledních letech prodělala katedrála celkovou rekonstrukci a je opět otevřena pro veřejnost. Ve zdech katedrály objevili restaurátoři během svých prací ostatky pohřbených mnichů.
Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO
Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.
České muzeum stříbra v Kutné Hoře - jedinečná možnost poznat středověký důl
Vydejte se na výlet do Českého muzea stříbra a středověkého stříbrného dolu! Během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.
Galerie Středočeského kraje v Kutné Hoře
Druhá největší galerie v České republice sídlí v prostorách rozsáhlé citlivě zrekonstruované barokní budovy bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře. Galerie GASK se zaměřuje především na výtvarné umění 20. a 21. století.
Zámek Kačina u Kutné Hory a Muzeum českého venkova NZM Kačina
V Muzeu českého venkova jsou uloženy sbírkové předměty, vztahující se k dějinám a současnosti venkova, zemědělství a potravinářského průmyslu. Prohlídkové okruhy nabízejí jak pohledy do dějin pěstování zemědělských plodin a chovu hospodářských zvířat, tak prohlídku sídla rodu Chotků.

Nejnovější aktuality Střední Čechy

Hrad Křivoklát láká k jarnímu výletu

Hrad Křivoklát láká k jarnímu výletu

Vydáno 3. března 2015 | Střední Čechy | Památky

Oblíbený středočeský hrad Křivoklát je během března všem zájemcům o historii otevřen vždy v sobotu. Vychutnejte si procházky po místech kudy vedly kroky králů a skutečných velikánů historie po více než 900 let a pozor... celá aktualita

Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu

Karlštejn zahajuje hlavní turistickou sezónu

Vydáno 1. března 2015 | Střední Čechy | Památky

Od 1. března je hrad otevřen kromě pondělků od 9:30 do 16:00, v červenci a srpnu bude mít otevřeno každý den. Navštívit můžete základní okruh s historickými interiéry Císařského paláce, kde byly soukromé a reprezentač... celá aktualita

Vydejte se na výlet na hrad či zámek v okolí Prahy už v březnu!

Vydejte se na výlet na hrad či zámek v okolí Prahy už v březnu!

Vydáno 1. března 2015 | Střední Čechy | Zážitky

První jarní měsíc nebývá ještě plně zahrnut do návštěvnické sezony, ale přesto se už najdou hrady a zámky, které zvídavé turisty lákají k návštěvě. Některé oblíbené hrady a zámky ve středních Čechách jsou v sobotu a n... celá aktualita

Všechny aktuality v regionu Střední Čechy >

Další tipy z podkategorie Církevní památky