Úvod > Aktuality > Hradozámecká noc bude i na zámku Loučeň

Hradozámecká noc bude i na zámku Loučeň

Vydáno 22. srpna 2018 Zážitky
Letošní 8. ročník Hradozámecké noci na zámku Loučeň se koná poslední srpnovou sobotu 25. 8. 2018 a přinese již tradičně pestrý koktejl těch nejlepších prohlídek z naší zámecké nabídky non-stop až do rána. Kromě prohlídek se můžete těšit na středověkou hostinu a rytíře.
Zámek LoučeňStalo se již tradicí, že poslední srpnovou sobotu se mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, tradičně nonstop až do rána. Hlavní náplní letního večera bude středověká hostina a rytířské turnaje a dovednosti, samozřejmě nebude chybět výběr těch nejlepších prohlídek ze zámecké nabídky. Milovníci netradičních zážitků se mohou těšit na paní kněžnu, komorníka jeho jasnosti a další postavy loučeňské knížecí zámecké domácnosti. Odvážnější mohou do zámeckého sklepa s čarodějnicí Gertrůdou a milovníci klasiky si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána.

Hradozámecká noc loučeňProtože se Hradozámecká noc koná ještě v době prázdnin, je určená také dětem. Od 10:00 je pro nejmenší návštěvníky připraven den plný dobrodružství v programu České pohádkové léto. Potkají se s Večerníčkem, Rumcajsem s Mankou a Cipískem, zhlédnou pohádky O Křemílkovi a Vochomůrkovi, nebo O pejskovi a kočičce. Zdokonalí se v loupežnických dovednostech v pravé loupežnické škole a spoustu dalšího. Denní program zakončí Večerníček v 17 hodin. Hradozámecká noc je okamžik, na který se mnozí těší celý rok. Hodně lidí tuto noc považuje za jakési rozloučení se s prázdninami, a proto chceme být nápomocni při vytváření programu řadě rodinám.

Hradozámecká noc LoučeňOdpolední prohlídky začnou v 16 hodin a budou probíhat až do 6 hodiny ranní. Od 18:30 se louka před zámkem promění ve středověké rytířské ležení připravené k velkolepé hostině. Knížecí rytíři si připravili bohatý program, který ke každé takové hostině ve středověku neodmyslitelně patřil. Návštěvníci spolu s nimi zažijí pravý rytířský turnaj, pobaví je zámecký kejklíř, tajit dech budou při vystoupení fakíra a zlatým hřebem večera bude ohňová show. Po celý večer bude šéfkuchař Tomáš Petráň se svým týmem připravovat dobroty na grilu. Ve středověku se totiž při takovýchto slavnostních příležitostech jedlo zejména maso. Večerní program zpestří dramatizace rytířského eposu "Soud českého krále" napsaného okolo roku 1340 od Guillaume de Machaut, který byl ve službách Jana Lucemburského.
Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Labyrintárium Loučeň - první v České republice, jediné v Evropě

Jestliže hledáte něco, co nemá obdoby v Čechách, ba ani v Evropě, pak jste se ocitli na správné adrese. Přesně takovou raritou, kterou hledáte, ať už vědomě, či podvědomě, je labyrintárium, umístěné v loučeňském zámeckém parku.

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň - zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián - romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Další aktuality

17.9.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
6.9.
2018
Park Mirakulum slaví šest let!

Park Mirakulum slaví šest let!

Střední Čechy | Zážitky