Úvod > Aktuality > Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou zvou na Giacoma Casanovu

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou zvou na Giacoma Casanovu

Vydáno 31. července 2018 Kultura
Již osmnáctý ročník Historických slavností vás v sobotu 4. srpna zavede do 18. století, do doby v níž žil slavný svůdce žen, cestovatel, diplomat a spisovatel Giacomo Casanova. Připraven bude dobový jarmark, ukázky katovského řemesla, šerm, divadlo i tanec a mnoho dalšího. Večer zahraje Petr Kolář.
RokokoVcelku nevinně znějící název Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou skrývá akci, kde nebude nouze o překvapení a dobrodružství. Historické slavnosti ve Zruči se budou letos odehrávat v duchu rokoka, jehož představitelem může být právě Giacomo Casanova, od jehož úmrtí uplynulo letos rovných 220 let.

V zámecké zahradě si v sobotu 4. srpna užijete dobový jarmark, kejklíře, dobové šermíře a nebudou chybět samozřejmě ani divadelní společnosti. Slavnosti začnou v 10 hodin průvodem na zámek. Program pak bude pokračovat v zámecké zahradě. Během dne vystoupí například Železní páni, Divadlo bez střechy, Thomas Lupino (kejkle) atd. Po skončení slavností bude v 18 hodin následovat koncert Petra Koláře.
Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Občanské sdružení Klub panenky ČR zve na výlet autem nebo vláčkem do malebné krajiny řeky Sázavy. V městečku Zruč nad Sázavou ve starém parku stojí nově opravený zámek se stálou výstavou a galerií panenek.

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Muzeum vodáctví v Čechách

Muzeum vodáctví v Čechách

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.