Úvod > Aktuality > Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou zvou na Rudolfa i alchymisty

Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou zvou na Rudolfa i alchymisty

Vydáno 3. srpna 2017 Kultura
Již sedmnáctý ročník Historických slavností vás v sobotu 5. srpna zavede do dob Rudolfa II. Připraven bude dobový jarmark, ukázky exotických hadů, alchymisté císaře Rudolfa a mnoho dalšího. Večer zahraje Jakub Smolík a jeho skupina Zlatí paroháči.
Rudolf II.Vcelku nevinně znějící název Historické slavnosti ve Zruči nad Sázavou skrývá akci, kde nebude nouze o překvapení a dobrodružství. Historické slavnosti ve Zruči se budou letos odehrávat v duchu renesance na dvoře císaře Rudolfa II. V zámecké zahradě si v sobotu 5. srpna užijete dobový jarmark, kejklíře, dobové šermíře a nebudou chybět samozřejmě ani císařovi alchymisté.

V podvečer, od 20:30 hodin, se můžete těšit na tematickou historickou veselohru Císařův pekař a Pekařův císař v letním kině. Vstupné do letního kina je pro návštěvníky Historických slavností zdarma. Pro ostatní bude vstup 60 Kč. Přijďte včas, kapacita letního kina je omezena.
Muzeum vodáctví v Čechách

Muzeum vodáctví v Čechách

Zachytit bohatou historii a tradice vodáctví v Československu a Čechách je cílem prvního Muzea vodáctví v Čechách, které se nachází v zámeckém areálu ve Zruči nad Sázavou. Ke shlédnují jsou zde nejen zajímavé exponáty lodí, ale také další vybavení, které k vodáctví neodmyslitelně patří.

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek Zruč nad Sázavou - zámek opředený tajemstvím

Zámek ve Zruči nad Sázavou na Kutnohorsku nabízí prohlídkový okruh, výstup na věž a pro nejmenší zábavně naučnou stezku rytíře Miloty z Kolowrat. V podkroví je otevřeno muzeum panenek a víceúčelový sál.

Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Království panenek na zámku Zruč nad Sázavou

Občanské sdružení Klub panenky ČR zve na výlet autem nebo vláčkem do malebné krajiny řeky Sázavy. V městečku Zruč nad Sázavou ve starém parku stojí nově opravený zámek se stálou výstavou a galerií panenek.