Úvod > Aktuality > Chybí vám tip na výlet pro poslední den v roce? Kolínská řepařská drážka bude v provozu

Chybí vám tip na výlet pro poslední den v roce? Kolínská řepařská drážka bude v provozu

Vydáno 29. prosince 2017 Zážitky
Projeďte se po historické úzkorozchodné řepařské trati! Vláček vyráží o Silvestru i 1. 1. 2018. Kolínská řepařská drážka byla postavena v roce 1894. Byla jednou z prvních úzkorozchodných železnic v Čechách a vůbec první, která byla využívána ke svážení cukrové řepy.
Kolínská řepařská drážka je nejstarší a nejjižněji položená řepařka v Čechách. Náležela do systému „polabských řepařek“, kterých v okolí existovalo v minulosti několik (Vlkava, Dymokury, Rožďalovice, Kopidlno, Libněves). Většinou se po nich dochovaly velmi nepatrné stopy v terénu, až na tu kolínskou.

Všechny vlaky budou 31. 12. 2017 a 1. 1. 2018 taženy dieselovou lokomotivou s odjezdy vlaků (ze stanice Kolín – Sendražice) v 9:45, 11:00, 12:15, 13:30, 14:45 a 16:00 hodin. K dispozici budou uzavřené vytápěné vagóny a také občerstvení ve zdejším bufetu.

Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem, taženým parní nebo dieselovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Menší počet lidí se může svézt též drezínou. Vlaky vyjíždí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 1. května do prvního víkendu v říjnu. Navíc pak o Velikonocích, první víkend v prosinci na Čertovských jízdách, na Silvestra a na Nový rok.
Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Kolínská řepařská drážka vás proveze Polabím

Znovuobnovená část trasy nejstarší polabské řepařské drážky nabízí příjemný výlet vlakem taženým parní nebo dieslovou lokomotivou po úzkorozchodné trati. Jezdí při pravidelných víkendových jízdách a o všech státních svátcích od 28. dubna do prvního víkendu v říjnu.

Další aktuality

20.8.
2018
Tipy kam o víkendu s dětmi

Tipy kam o víkendu s dětmi

Střední Čechy | Zážitky
17.8.
2018
V Mirakulu vás v sobotu čeká Den rekordů

V Mirakulu vás v sobotu čeká Den rekordů

Střední Čechy | Zážitky