Úvod > Aktuality > Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si nově prohlédnete z vnitřních balkonů

Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si nově prohlédnete z vnitřních balkonů

Vydáno 14. února 2018 Památky
Hlavní novinkou v kutnohorské katedrále svaté Barbory je letos celoroční zpřístupnění vnitřních balkonů, takzvaných empor, které byly v předchozích letech přístupné pouze část roku. Se vstupenkou tak lze nyní navštívit nejen přízemí a kapli Božího těla vedle chrámu, ale také vnitřní balkony, z nichž si můžete prohlédnout chrám z ptačí perspektivy.
Kutná Hora - chrám sv. BarboryŘímskokatolická farnost – arciděkanství Kutná Hora letos připravila pro návštěvníky kutnohorského chrámu svaté Barbory úpravu prohlídkových okruhů. Základní okruh zahrnující přízemí chrámu sv. Barbory a kapli Božího Těla se letos rozšířil o prohlídku empor (vnitřních balkonů), kam si bylo třeba v minulém roce koupit samostatnou vstupenku. Novinkou je také jejich celoroční zpřístupnění a rozšíření zdejší expozice. Velmi zajímavá výstava seznamuje na emporách s vývojem stavby chrámu a s venkovní výzdobou, která běžným okem není vidět.

Spojením prohlídkových okruhů došlo k úpravě výše vstupného: 120 Kč zaplatí dospělí, 90 Kč senioři od 65 let a studenti od 15 do 26 let, 50 Kč děti od 6 do 15 let a držitelé průkazu ZTP, děti mladší 6 let zdarma.

V letošní turistické sezoně se chrám sv. Barbory opět zapojí do řady kulturních a společenských akcí, mimo jiné do Noci kostelů (25. 5.), Mezinárodního hudebního festivalu Kutná Hora (2. – 10. 6.), Královského stříbření (23. 6.), Kutnohorského léta (1. 7. - 31. 8.) a Dnů evropského dědictví (8. a 9. 9.) Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si loni prohlédlo přes 340 tisíc turistů, meziročně téměř o devět procent více. Byla to dosud největší návštěvnost této památky.
 

S Trojvstupenkou do více památek

Kutná HoraV rámci spolupráce s ostatními subjekty v Kutné Hoře je i letos možné zakoupit si společnou vstupenku (tzv. „Trojvstupenku“) zahrnující kromě rozšířeného prohlídkového okruhu chrámu sv. Barbory také kostel Všech Svatých s kostnicí a katedrálu Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Sedlci. Trojvstupenka letos stojí 220 Kč dospělé a 155 Kč seniory od 65 let a studenti od 15 do 26 let.

Arciděkanství spravuje kromě chrámu sv. Barbory také další památky, které v turistické sezóně otevírá pro veřejnost: kostel sv. Jakuba je otevřen zdarma, do kostela Matky Boží Na Náměti je vstupné 10 Kč, do kaple Božího Těla je pro samostatný vstup vstupné 10 Kč  a do kostela Nejsvětějšího srdce (u kláštera sv. Voršily) je vstup zdarma. Tento kostel je však vyhrazený k osobní modlitbě.
Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Chrám sv. Barbory Kutná Hora - gotická památka UNESCO

Unikátní dílo vrcholné a pozdně gotické architektury, založené roku 1388, je spolu s historickým jádrem města zapsané na seznamu památek UNESCO. Podle historických pramenů měla velkolepá stavba dosahovat dvojnásobku dnešní délky.

Dny evropského kulturního dědictví Kutná Hora

Dny evropského kulturního dědictví Kutná Hora

Dny evropského kulturního dědictví představují v Kutné Hoře vstup do stálých expozic České muzeum stříbra za snížené vstupné.

Královské stříbření Kutné Hory 2018

Královské stříbření Kutné Hory 2018

Gotická slavnost, připomínající slavné tradice královského horního města Kutná Hora se koná 23. a 24. června 2018. Staňte se součástí tradiční gotické slavnosti připomínající slávu královského horního města!

Kutnohorské léto 2018

Kutnohorské léto 2018

Leto se koná již 10. ročník celoprázdninového festivalu netradičních prohlídek i jiných zábavných vystoupení v Kutné Hoře a okolí.

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Kaple Božího těla v Kutné Hoře

Objekt kaple Božího těla se nachází v těsné blízkosti chrámu svaté Barbory a zcela jistě stojí za zhlédnutí. Kromě působivé atmosféry, kterou vyvolává nádherný halový prostor vrcholně gotického slohu, lze příležitostně zhlédnout i vystavovaná umělecká díla.

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora 2018

Mezinárodní hudební festival Kutná Hora - v historických objektech v Kutné Hoře za účasti českých i zahraničních sólových interpretů.