Úvod > Aktivity & akce > Aktivity > České muzeum hudby v Praze

České muzeum hudby v Praze

Kultura
Expozice Českého muzea hudby představuje návštěvníkům hudební nástroje nejen jako pozoruhodné doklady řemeslné a umělecké zručnosti, ale jako základního prostředníka mezi člověkem a hudbou. Sídlo muzea se nachází v bývalém barokním kostele sv. Máří Magdaleny na Malé Straně v Praze.

V muzeu projdete historií a poznáte jednotlivé způsoby, jak může hudební nástroj tón tvořit, jak vypadal zápis hudby pro různé typy hudebních nástrojů i jak a při jakých společenských příležitostech se na ně hrálo. Tento dojem by mělo umocnit originální architektonické řešení expozice, dynamická aplikace světla a zvuku. Pro zájemce jsou k dispozici i sluchátka pro špičkový poslech originálních nahrávek na vystavené historické hudební nástroje.

Dětské přátele muzea provede expozicí publikace s kvízem jen pro ně.

V budoucnosti bude veřejnosti sloužit koncertní sál a nabídku bude rozšiřovat i možnost interaktivních programů pro návštěvníky nejrůznějšího věku a zaměření. Především odborná veřejnost, vědci, studenti i interpreti hudby, ocení zpřístupnění sbírek muzea v nové studovně. Celý objekt Českého muzea hudby umožňuje bezbariérový přístup.

Stálou expozici doplňují krátkodobé výstavy v přízemí dvorany muzea věnované významným osobnostem hudebního života.

Celý popis
Naposledy změněno: 20. 4. 2018
1.1.
31.12.
Modrý pokoj

Modrý pokoj

Praha 1, Praha
21.4.
22.4.
Prague Fashion Market

Prague Fashion Market

Praha 1, Praha
5.4.
30.4.
Výstava Good Vibrations

Výstava Good Vibrations

Praha 1, Praha

Ubytování a restaurace v okolí