Úvod > Aktivity & akce > Akce > OFF program Bienále Brno 2014

OFF program Bienále Brno 2014

Kdy 19. červen 2014 - 26. říjen 2014 Výstavy
OFF Program je koncipován jako otevřený prostor věnovaný workshopům, intervencím a jiným oborovým prezentacím.

Začít s něčím, co nemůžeme dokončit Xin Cheng a Louise a Louise Hold Sidenius, v rámci Roztržitého workshopu č. 1 Tento praktický workshop, vycházející z reálných akcí a forem „Roztržitého workshopu č. 1“ a improvizující s tím, co je po ruce, představí aktivity na povzbuzení rozletu mysli, na vychutnání toulavých myšlenek (a rukou), na rozvíjení nejrozmanitějších postupů. Bude zkoumat, jak lze prostřednictvím hry transformovat prostory a funkce. Přinejmenším. Připojte se k nám na odpoledne ve znamení roztržitých improvizací a dobrého kamarádství. Fakultativně: vezměte s sebou pár starých krámů – rozbité nástroje, slupky z pomerančů, zcuchaná klubka bavlnek.

Mapování referencí Workshop: 19. 9. / Výstava: 19. 9. – 26. 10. Alex Dujet, Ann Griffin, Constance Delamadeleine (CH) Každý designér se ve své práci na něco odkazuje, ať už vědomě či nevědomě. Tyto reference mohou být historické (archivy) nebo současné (okolí) a pocházet z nejrůznějších oblastí (hudba, film, literatura atd.). O jaké odkazy se jedná? Jak je my designéři vtělujeme do svojí práce? Jakým způsobem s nimi designéři pracují? Cílem workshopu je tyto odkazy identifikovat, porozumět jim, objasnit je, dát je do souvislostí a zmapovat je.

DesignBlog a jeho rozvíjení Workshop: 19. – 21. 9. / Výstava: 21. 9. – 26. 10. Henk Groenendijk (NL) Projekt nazvaný DesignBlog funguje online od roku 2007 jako interaktivní výzkumná platforma, která je součástí studijního programu studentů základního ročníku amsterdamské Rietveld Academy. Na DesignBlogu je více než tisícovka reflexivních výzkumných záznamů, vztahujících se k 35 tematickým projektům. Jde o komplexní a vrstevnatý systém, kde fakta znamenají víc než samotná fakta. Pro letošní 26. Bienále Brno se samotný blog rozvinul do prezentace, přecházející z online do offline a zpět.

neOFFiciální program Workshop: 19. – 21. 9. / Výstava: 21. 9. – 26. 10. Eugenie deLariviere (NL) NeOFFiciální program je pokusem o zmapování dočasné vědomostní platformy, kterou generuje 26. Bienále Brno. Účastníci (autoři, kurátoři, návštěvníci, studenti atd.) budou vyzváni, aby se podělili o své vědomosti, vize, názory nebo projekty související s bienále. Cílem je vytvořit mapu prostředí vědomostního kontextu 26. Bienále Brno. 

Paralelní škola Workshop: 17. – 21. 9. / Výstava: 21. 9. – 26. 10. Robert Haselbacher, Robert Preusse, Stefanie Rau, Till Wittwer (DE) Paralelní škola je otevřená neinstitucionální platforma vytvořená na podporu sebevzdělávání v širším kontextu umění a designu. Namísto tradičního formátu workshopu s jedním přednášejícím vytváří Paralelní škola prostředí, nabízející každému stejnou možnost „přijímat“, ale také „dávat“ – prostřednictvím malých workshopů, debat, přednášek apod. 

Prostor k dispozici Výstava: 19. 9. – 26. 10. Erica Preli (IT) Prostor k dispozici je projekt splývající s prostorem, ve kterém se koná. Bere na sebe podoby těchto míst, vytváří v nich veřejné prostory a vnáší do těchto souvislostí univerzálnost. Projekt má ambivalentní politickou hodnotu – vytvoření společného základu, využití příležitosti napálit systém existující platformy a každému otevřít možnost, aby se podílel.

Strategie neviditelnosti Workshop: 19. – 21. 9. / Výstava: 21. 9. – 26. 10. Paula-Marie Kanefendt, David Voss (DE) Žijeme ve světě nadbytku, ve světě zaplaveném zbožím všeho druhu – všechno si žádá naši pozornost a my nevíme, kam se podívat dřív… A my sami? Jedeme v tom taky. Produkujeme data a vyvěšujeme je na internet. Zanecháváme stopy – chtěné i nechtěné. Na tomto workshopu se budeme učit strategiím stahování se do ústraní, vynechávání, maskování, hry na schovávanou. Vyzkoušíme možnosti, jak být neviditelný ve světě, kde se vše zdá být transparentní.Registrace na david@type-f.com. 

Celý popis
Naposledy změněno: 25. 8. 2014
15.6.
17.10.
Expozice nové hudby 2018

Expozice nové hudby 2018

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
1968:Computer.art

1968:Computer.art

Brno, Jižní Morava
20.4.
5.8.
Ondřej Kopal: No drama

Ondřej Kopal: No drama

Brno, Jižní Morava

Ubytování a restaurace v okolí