Úvod > Aktivity & akce > Akce > Architecture Week Praha - mezinárodní festival architektury a urbanismu 2016

Architecture Week Praha - mezinárodní festival architektury a urbanismu 2016

Kdy 26. září 2016 - 9. říjen 2016 Výstavy
Architecture Week Praha představuje již 10. ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu, infrastruktury a územního rozvoje. Bude se konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze.

Již 10. rokem přináší společnost Czech Architecture Week do ulic Prahy a vybraných měst České republiky ukázky světové architektury. Architektury, která v sobě spojuje užitnou i uměleckou hodnotu a obklopuje nás v každodenním životě. Svět se vyvíjí ve velmi rychlém tempu a k tomuto zrychlování přispívají jak moderní technologie v komunikaci, tak i stále svižnější a modernější formy dopravy.
 

Jubilejní 10. ročník mezinárodního festivalu architektury. Hlavním tématem letošního festivalu je ORGANICKÉ MĚSTO.

Na přelomu září a října se v rámci festivalu Architecture Week Praha 2016 můžete navštívit výstavy, přednášky českých a zahraničních architektů, vernisáže výstav, konference, procházky za architekturou a další zajímavé akce.

VÝSTAVA

Ve výstavní síni Mánes se uskuteční ústřední výstava Organické město – (S)tvořitelé měst a udržitelný rozvoj, která bude mapovat současné architektonické a architektonicko-dopravní dění v Praze, České republice a představí vybrané špičkové architektonické a architektonicko-dopravní projekty z celého světa, tematicky zaměřené na organické fungování a chytrý a udržitelný růst měst. Výstava je taktéž zaměřena na prezentaci moderních „zelených“ technologií, a to včetně futuristických projektů.

Také v letošním roce tradičně proběhnou procházky za architekturou, organizované ve spolupráci s Pražskou informační službou a Magistrátem hl. města Prahy, věnované různým etapám vývoje pražské architektury. Konkrétně se jedná o tyto procházky:

26. 9. Nové Město pražské jako příklad harmonického založení středověkého města – sraz: Senovážné náměstí v 15.30

5. 10. Rozvoj Prahy v 19. století - jak se změnila Praha a co nejvíce tuto změnu ovlivnilo - sraz: Výtoň v 15.30

7. 10. Archi-Maraton. V rámci festivalu proběhnou přednášky, letos zařazené do jednoho bloku, který se uskuteční na Fakultě architektury ČVUT. Pět zahraničních architektů zde představí své neotřelé projekty a přístup k architektuře – začátek 10.00

Celý popis
Naposledy změněno: 28. 8. 2016
25.11.
6.1.
Vánoční trhy na Pražském hradě

Vánoční trhy na Pražském hradě

Praha 1, Praha
13.9.
11.12.
Václav Bláha

Václav Bláha

Praha 1, Praha
26.6.
22.1.
Cranach ze všech stran - výstava

Cranach ze všech stran - výstava

Praha, Praha

Ubytování a restaurace v okolí