Úvod > Aktivity & akce > Akce > Architecture Week Praha - mezinárodní festival architektury a urbanismu 2015

Architecture Week Praha - mezinárodní festival architektury a urbanismu 2015

Kdy 26. září 2015 - 9. říjen 2015 Výstavy
Architecture Week Praha představuje již 10. ročník mezinárodního festivalu architektury a urbanismu, infrastruktury a územního rozvoje. Bude se konat v Jiřském klášteře na Pražském hradě a dalších místech v Praze.

Již 10. rokem přináší společnost Czech Architecture Week do ulic Prahy a vybraných měst České republiky ukázky světové architektury. Architektury, která v sobě spojuje užitnou i uměleckou hodnotu a obklopuje nás v každodenním životě. Svět se vyvíjí ve velmi rychlém tempu a k tomuto zrychlování přispívají jak moderní technologie v komunikaci, tak i stále svižnější a modernější formy dopravy.

Ústřední výstava Architektura pro korunu.

Cílem festivalu je rozvíjet povědomí o architektuře, urbanismu a historickém architektonickém dědictví České republiky na domácí i mezinárodní úrovni, dále o turistickém potenciálu České republiky a jejích regionů, rovněž zdůraznit jedinečnost České republiky na turisticky exponovaném místě Pražského hradu. V letošním roce festival kromě jiného představí  známé i méně známé architektonické památky všech 13 krajů České republiky a hlavního města Prahy, rovněž krajová specifika a kulturní aktivity jednotlivých krajů.

Každý ročník má jiné hlavní téma a jiný záměr. Program zahrnuje přednášky, diskusní fóra, promítání filmů, procházky za architekturou a zajímavé výstavy, věnované novým trendům v architektuře.

Celý popis
Naposledy změněno: 11. 8. 2016

Ubytování a restaurace v okolí