Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Krušné hory > Hrobčice

Hrobčice

Prozkoumejte obec Hrobčice v chráněné krajinné oblasti České středohoří a nabídku turistických atraktivit. Mezi nejcenější pamětihodnosti obce patčí zámek Hrobčice. Nedaleko Hrobčic se nachází oblíbená naučná stezka skřítka Hrobčíka s mýtinkou Fantazie Vycházková trasa pro rodiny s dětmi je plná pohádkových postaviček a herních prvků. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec Hrobčice se nachází nedaleko vrchu Bořeň v turistické oblasti Krušné hory. Obec je složena z dvanácti katastrů: Hrobčice, Hetoc, Kučlín, Mrzlice, Mukov, Dřínek, Chouč, Mirošovice, Radovesice, Tvrdín a Červený Újezd.Mezi největší zajímavosti Hrobčic a jejích osad patří kostel sv. Havla v Hrobčicích, kostel sv. Vavřince v Mirošovicích, kostel sv. Jakuba v Mrzlicích a kostel sv. Prokopa na Mukově. Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle: Zámek Mirošovice, Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích, Střelnice Hrobčice. Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. Nedaleký vrch Bořeň se vypíná nad údolím řeky Bíliny. Vrchol se nachází ve výšce 539 m. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Hrobčice

Naučná stezka skřítka Hrobčíka v Hrobčicích

V Hrobčicích nedaleko Bíliny můžete navštívit naučnou stezku skřítka Hrobčíka s mýtinkou Fantazie. Kvůli mýtince Fantazie nadchne i děti školkou povinné.
Hrobčice, Ústecký kraj

Zámek Mirošovice

První zmínky o Mirošovicích pochází z počátku 13. století, kdy byla obec majetkem kláštera v Oseku. V průběhu následujícího století zde již vzniklo panské sídlo, tvrz rytířů Mirošovských.
Hrobčice, Ústecký kraj

Střelnice Hrobčice

Areál střelnice se nachází v malebném prostředí při úpatí kopce Bořeň cca 3 km od mešta Bílina.
Hrobčice, Ústecký kraj

Inspirace na výlety z oblasti Krušné hory


Už jste byli na královském hradě Hněvín s vyhlídkovou věží a hvězdárnou?

Dominantou města Mostu je Hněvín, původně královský hrad z dob Václava I. Protože jej za třicetileté války dobyli Švédové a drželi se tu více než rok, byl hrad na žádost obyvatel později zbořen. Replika někdejšího středověkého sídla vznikla po romantické přestavbě koncem 19. století. Až si hrad prohlédnete, vyražte k přesunutému kostelu, nejdelší lanovkou vyjeďte na Komáří vížku a následně můžete strávit čas pochodování mezi skálami v Tisé.
Most a Hněvín, Na hrady a zámky

Příběh živé a mrtvé vody: v hlavní roli smolinec a Marie Curie-Sklodowská

Smolinci říkávali staří horníci pechstein, kámen smůly. Když na něj narazili při těžbě, bylo jasné, že končí nejenom stříbrná žíla, ale i výdělek. Proklínaný kámen ale na počátku 20. století vrátil Jáchymovu někdejší lesk, a to díky manželům Curieovým, kteří v něm objevili prvek zvaný radium.

Na běžky na Boží Dar po oblíbené trase Lukáše Bauera

Boží Dar není jen město pod nejvyšší horou Krušných hor Klínovcem, ale s nadmořskou výškou 1 028 m také nejvýše položené město v České republice. A aby těch nej- nebylo málo, mají tu ještě něco výjimečného: v Božím Daru totiž žije Lukáš Bauer, nejlepší český reprezentant v běhu na lyžích.

Výlet za turistickými atraktivitami Jáchymova

Slavné hornické město Jáchymov bylo založeno na počátku 16. století na úpatí Krušných hor u bohatých nalezišť stříbrné rudy. Z jáchymovského smolince izolovali na přelomu 19. a 20. století manželé Curieovi rádium – a radioaktivní voda se využívá k léčbě ve zdejších lázních. Přijeďte načerpat energii do prvních radonových lázní na světě.