Úvod > Kam pojedete? > Oblasti > Brdy a okolí > Zaječov

Zaječov

Prozkoumejte obec Zaječov, která se nachází zhruba 10 km jihozápadně od Hořovic a 20 km severozápadně od Příbrami, a její nabídku turistických atraktivit. Ať už máte rádi historii, kulturu nebo přírodu, určitě zde najdete něco pro sebe.
Obec se nachází v turistické oblasti Brdy a okolí. Součástí Zaječova je od doby svého vzniku v roce 1710 osada Nová Ves a v roce 1976 byly administrativně sloučeny obce Zaječov a Kvaň.  

Dopřejte si pohodový pobyt, navštívit tu můžete zajímavé turistické cíle jako je kostel Zvěstování Panny Marie a klášter augustiniánů (Svaté Dobrotivé)Vedle této dominanty obce patří mezi památky kaplička postavená v Horním Zaječově před rokem 1800. V této části obce se také dochovala lidová architektura původních dřevěných staveb. Na výlet můžete vyrazit na necelé 4 km vzdálenou zříceninu hradu Valdek

Okolní krajina nabízí širokou škálu možností pro sportovní, turistické a rekreační vyžití. V zimě můžete vyrazit na běžky na Středobrdskou magistrálu. Objevte nezapomenutelná dobrodružství a zážitky.

Aktivity v obci Zaječov

Severská tajga s vyhlídkou v Brdech

Myslíte si, že za tajgou či tundrou musíte na sever planety? Tak to se mýlíte. V Brdech, konkrétně na vrcholu Houpák u Zaječova, nalézáme krásnou tajgu s vyhlídkou. Je to vskutku nádherné místo.
Zaječov, Středočeský kraj

Klášter Zaječov – Klášter augustiniánů (Svaté Dobrotivé)

Augustiniánský klášter nechal v roce 1262 založit Oldřich Zajíc z Valdeka na místě, kde se mu dle legendy zjevila Panna Marie. Své jméno získal klášter v roce 1327, kdy sem byly převezeny z pražského augustiniánského kostela sv. Tomáše ostatky sv. Dobrotivé (sv. Benigny).
Zaječov, Středočeský kraj

Brdy na běžkách – Středobrdská magistrála

Středobrdská magistrála, kterou udržuje během zimy několik místních nadšenců, začíná v Zaječově a končí u Příbrami. Základní varianta je dlouhá 23 kilometrů a vede přes Orlov, Obecnické sedlo, vrchol Velkého Toku, bývalou hájovnu Carvánka či vodní nádrž Palmovka.
Zaječov, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v obci Zaječov

Restaurace Lidový dům Zaječov

Pokud vás při výletě do Brd přepadne hlad či žízeň, navštivte příjemnou restauraci Lidový dům v Zaječově. Najdete jej mezi Strašicemi a Malou Vískou pod hradem Valdek. Cyklistí jsou zde vítáni, přijít můžete i s pejskem.
Zaječov, Středočeský kraj

Inspirace na výlety z oblasti Brdy a okolí


Vánoční trh a procházka parkem na Dobříši

Chcete si užít trochu klidu a pohody v předvánočním shonu? Dopřejte si procházku zámeckým parkem v Dobříši. Během adventu se na nádvoří zámku koná oblíbený vánoční trh a také prohlídky Zrcadlového sálu.

Cyklotoulky Brdy – z Orlova na Tok a k Padrťským rybníkům

Příbramská část Orlov má pro turisty ideální polohu. Parkoviště pod lesem svou nadmořskou výškou 650 m převyšuje řadu jiných brdských výchozích bodů, umístěných kolem hranic CHKO. Vypravte se tedy z Orlova na Tok, poté do překrásného údolí Reservy, k Padrťským rybníkům, na Bor a přes Borské sedlo zpět do Orlova. Čekají vás krásné výhledy, pěkné sjezdy i trocha stoupání. Cyklovýlet Brdskou vrchovinou si určitě užijete, ačkoliv turistické stezky tu zatím nevedou. Trocha dobrodružství však nemůže být na škodu!
Příbram a Brdy, Na kole po Česku

Perly Petra Brandla – barokního mistra plátna

Petr Jan Brandl, německy Peter Johann Brandl, on sám se psal Petrus Brandl (24. října 1668 Praha – 24. září 1735 Kutná Hora), byl český malíř, jeden z hlavních představitelů vrcholného baroka v Čechách. Posunul hranice středoevropského baroka u malířském umění. Díky němu si pod pojmem barokní malba nejen kunsthistorici představí typickou postavu, barevné tónování i krajinu. Zveme vás k prohlídce jeho díla na vlastní oči! Řekneme vám, kde s jeho díly můžete dodnes setkat.
Výlet za barokním uměním, Cesty poznání

Výlet na zámek a do okolí Březnice za Filipinou a Ferdinandem

Březnický zámek s renesanční zahradou, obklopenou baštami na jedné straně a anglickým parkem na straně druhé, se pyšní řadou nej. Sgrafitová omítka s motivy psaníček na zámeckých fasádách patří k nejstarším u nás, dochovala se tu jedinečná Lokšanská knihovna s původním mobiliářem a navíc právě tady se odehrála tajná svatba, která ve své době zamávala celou Evropou.