Úvod > Co chcete dělat? > Příroda > Chráněná území a národní parky

Chráněná území a národní parky celá ČR

Chráněné neznamená nepřístupné, naopak! Národní i přírodní parky, chráněné oblasti a další místa se snaží přilákat návštěvníky řadou novinek. Vznikají návštěvnická centra, vyhlídky, rozhledny, značené trasy pro cyklisty i pěší, tematické naučné trasy i rarity. Líbilo by se vám třeba šumavské safari?

Objevujte přírodní bohatství České republiky!

Unikátní safari, kde lze pozorovat volně se pasoucí jeleny, najdete v Nové Peci a v Srní. Letní scenérie prohřátých skalních stěn a nivních luk slibuje Národní park Podyjí, naopak do chladného světa našich nejvyšších hor nahlédnete v Krkonošském národním parku. V Českém ráji na vás čekají skály a skalní města s romantickými vyhlídkami, rozsáhlý komplex neosídlených lesů a skal nabízí České Švýcarsko. V biosférické rezervaci Dolní Morava se zase projdete tajemnými lužními lesy. A kdo chce poznat rostlinu s originálním názvem kandík psí zub, musí se vydat na Medník!

Zobrazit celý popis
K zubrům u Benátek nad Jizerou dovedou návštěvníky nové ukazatele
20. říjen 2017 11:00

K zubrům u Benátek nad Jizerou dovedou návštěvníky nové ukazatele

Benátky nad Jizerou
K zubří rezervaci u Benátek nad Jizerou se teď bez problémů dostanou všichni milovníci zvířat. Turisté, kteří se přijedou na zubry v bývalém vojenském prostoru mezi Milovicemi a Benátkami nad Jizerou podívat, už nemusí bloudit. Od parkoviště u motokrosu na benáteckém předměstí Kbel, až k rezervaci vedou nové ukazatele. V minulých dnech je nechala instalovat Správa městských lesů Benátky nad Jizerou.