Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Technické památky

Technické památky celá ČR

Zajímá vás, jak se staví mosty a přehrady nebo jak fungují elektrárny, mlýny či vysoké pece? Zájemci o historické i současné technické památky budou překvapeni, kolik pokladů se na našem území skrývá. Možná si dokonce splníte dávný sen z dětství a sfáráte v těžní kleci do důlní jámy!

Oživlý svět technických památek, místa kam se můžete vydat na výlet s dětmi nebo jen tak pro zábavu

V Ostravě najdete řadu unikátních industriálních památek, například Důl Hlubina nebo největší hornické muzeum v České republice, Landek park. Jestli vás to táhne k vodě, potěší vás výlet na Dlouhé Stráně ke třetí největší přečerpávací vodní elektrárně na světě. O historii čištění vody vědí všechno v pražské čistírně odpadních vod v Bubenči, zatímco ve skanzenu Solvayovy lomy zjistíte, jak se těžil a dopravoval vápenec. Zcela současná je nejvyšší pražská stavba televizní věže Tower Park Praha.

Zobrazit celý popis
Kam vyrazit za sportem, který voní benzínem
21. září 2017 11:00

Kam vyrazit za sportem, který voní benzínem

Poslední dny babího léta vybízí k pohodovým vyjížďkám na motorce, v kabrioletu či historickém veteránu… Pokud žádný z těchto dopravních prostředků nevlastníte, nevěšte hlavu. Přinášíme tipy kam vyrazit na přehlídku těchto krasavců, za rychlostí na čtyřech kolech a v případě nepříznivého počasí i tipy na zajímavá muzea.