Úvod > Co chcete dělat? > Památky > Městská architektura

Městská architektura celá ČR

Začátek 20. století zazářil v secesním hávu, předválečná léta přála kubismu a funkcionalismu s jeho čistými liniemi, rovnými střechami a světlými interiéry. Po socialistickém realismu přišel brutalismus a postmoderna.

Pokud máte rádi atmosféru měst a architekturu 20. století, zveme vás na procházku

Secesi můžete obdivovat například v pražském Obecním domě anebo v Bílkově vile, inspirované obilným lánem. Brněnská Jurkovičova vila udiví nadčasovým skloubením modernistické architektury s prvky lidového umění. Galerii kubistického designu objevíte v Muzeu Josefa Gočára v Bauerově vile v Libodřicích u Kolína, zatímco pražská Müllerova vila architekta A. Loose vás překvapí interiéry, členěnými do kubusů. Krůčkem do 21. století bude návštěva trutnovského kulturního centra Uffo.

Zobrazit celý popis
Vychutnejte si noční Pražské věže
16. září 2017 15:00

Vychutnejte si noční Pražské věže

Praha
Oblíbená orientační podzimní hra po nočních pražských věžích se bude opět konat v pondělí 18. září 2017. Těšit se můžete na neobvyklé pohledy na Prahu, otázky z historie a spoustu schodů v rámci originální hry pro malé i velké, při které si vychutnáte netradiční pohled na Prahu při zapadajícím slunci.