Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Jižní Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Poznejte jak se dříve žilo ve mlýně v Hoslovicích
12. září 2016 16:10

Poznejte jak se dříve žilo ve mlýně v Hoslovicích

Hoslovice
Zajímá vás, jak se dříve žilo na mlýně a jak se zde starali o živobytí? To vše máte možnost poznat tento víkend, v sobotu 17. září, na vodním mlýně v Hoslovicích v jižních Čechách. Uvidíte třeba jak se pekl chleba, ale i ostatní činnosti, jako například předení, tkaní, pletení, drátkování, paličkování a výroba domácích pomazánek.