Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Jižní Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
Obnovený domek Egona Schieleho v Českém Krumlově láká k návštěvě
16. červenec 2016 9:32

Obnovený domek Egona Schieleho v Českém Krumlově láká k návštěvě

Český Krumlov
Egon Schiele Art Centrum a Českokrumlovský rozvojový fond obnovily romantický zahradní domek, kde v roce 1911 několik měsíců žil a pracoval světoznámý výtvarník Egon Schiele. V zimě sloužil k inspirativním pobytům umělců, ale v letní sezóně je otevřen široké veřejnosti. K vidění je jednak garsonka, kde si návštěvníci mohou posedět, vypít kávu, prolistovat katalogy a knihy, ale také mansardový ateliér, kde jsou celou letní sezónu k vidění práce vzniklé během zimních pobytů umělců. Návštěvníci mají k dispozici i jinak nepřístupné terasy, kde mohou za hezkého počasí posedět a prožít atmosféru místa.
Táborské středověké podzemí

Táborské středověké podzemí

Tábor, Jižní Čechy
Krásy Orlické přehrady

Krásy Orlické přehrady

České Budějovice, Jižní Čechy