Úvod > Co chcete dělat? > Památky

Památky Jižní Čechy

Bohaté kulturní dědictví je jedním z národních pokladů Česka. V nádherné krajině jsou zasazena města s bohatou historií, z kopců shlížejí starobylé hrady, k nebi se vypínají zámecké věže a katedrály. Lidová tradice, zvyky a slavnosti se neukrývají jen ve skanzenech, ale zpestřují každodenní život.

Nejucelenější nabídka památek Česka - hrady, zámky, tvrze, zříceniny, kláštery, kostely, synagogy, paláce, hradiště, ...

Na seznam UNESCO zapsaný Lednicko-valtický areál nezklame nikoho, nabízí nádherné parky, zámek i drobné romantické stavby. Nejnavštěvovanější památkou v zemi je tradiční sídlo českých panovníků Pražský hrad, za vidění stojí i korunovační klenoty na hradě Karlštejně. Pomíjivost lidské existence připomíná kostnice Kutná Hora – Sedlec, na zámku Sychrov si prohlédnete venkovské sídlo šlechtické rodiny Rohanů. Ani největší romantiky nezklame novogotický zámek s bílým cimbuřím Hluboká nad Vltavou.

Zobrazit celý popis
S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!
28. květen 2016 10:00

S dětmi se vydejte na zámek Červená Lhota – je plný pohádek!

Kardašova Řečice
Když o sobě nějaký zámek tvrdí, že je pohádkový, pak by to měl dokázat – třeba tím, že bude pravidelně pohádky nabízet nejmenším návštěvníkům. Portál Kudy z nudy vás zve na místo, které pohádkami každé léto doslova hýří: na zámek Červená Lhota.