Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Cykloturistika

Cykloturistika celá ČR

Pro ty, pro něž se kolo stalo stálým partnerem na výlety do rovin i kopců, máme spousty báječných tipů: vyzkoušené trasy zážitkové, dálkové i tematické, trasy žertovné i vážně míněné. Nechybí ani půjčovny kol, muzea bicyklů či penziony, hotely, chaty a kempy, zařazené do projektu Cyklisté vítáni!

Využijte tipy na nové cyklotrasy a naučné cyklistické stezky, ktréré nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku

Pořád tak trochu z kopce pojedete od pramene Jizery až k soutoku s Labem po Greenway Jizera, zato v členitém terénu bývalého vojenského prostoru u Stráže pod Ralskem si dáte pořádně do těla! Kdo má rád daleké obzory, ten se může vydat z Brna do Vídně nebo z Bavorska do Čech po cyklostezce Ohře – a naopak milovníci kuriozit si přijdou na své na Čarodějnické cyklotrase v Jeseníkách anebo u Tanvaldu, kde se společně s Járou Cimrmanem můžete projet po cyklostezce nazvané Na kole kolem Liptákova.

Zobrazit celý popis
U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky
18. říjen 2017 10:00

U Velkých Žernosek byl otevřen nový úsek Labské stezky

Velké Žernoseky
Na konci září byl otevřen nový, 0,6 km dlouhý, úsek Labské stezky u Velkých Žernosek, který umožní cyklistům vyhnout se silnici II/261. Z nového úseku, který vede podél řeky od přívozu vinařské obce Velké Žernoseky, se naskýtají překrasné výhledy na Bránu do Čech (Portu Bohemica). Nový úsek je i součástí evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 7 - Sluneční trasy spojující norský Nordkap s maltskou Valettou.