Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Cykloturistika

Cykloturistika celá ČR

Pro ty, pro něž se kolo stalo stálým partnerem na výlety do rovin i kopců, máme spousty báječných tipů: vyzkoušené trasy zážitkové, dálkové i tematické, trasy žertovné i vážně míněné. Nechybí ani půjčovny kol, muzea bicyklů či penziony, hotely, chaty a kempy, zařazené do projektu Cyklisté vítáni!

Využijte tipy na nové cyklotrasy a naučné cyklistické stezky, ktréré nabízí ideální podmínky pro cykloturistiku

Pořád tak trochu z kopce pojedete od pramene Jizery až k soutoku s Labem po Greenway Jizera, zato v členitém terénu bývalého vojenského prostoru u Stráže pod Ralskem si dáte pořádně do těla! Kdo má rád daleké obzory, ten se může vydat z Brna do Vídně nebo z Bavorska do Čech po cyklostezce Ohře – a naopak milovníci kuriozit si přijdou na své na Čarodějnické cyklotrase v Jeseníkách anebo u Tanvaldu, kde se společně s Járou Cimrmanem můžete projet po cyklostezce nazvané Na kole kolem Liptákova.

Zobrazit celý popis
Beskydy projedete na kole nově s pohanským bohem Radegastem
31. srpen 2017 9:00

Beskydy projedete na kole nově s pohanským bohem Radegastem

Frýdek-Místek
Turistická oblast Beskydy – Valašsko má nově sedm cyklotras s názvem Radegastovy okruhy. Jde o značené trasy různých náročností v celkové délce přes 210 kilometrů. Se jménem známého pohanského boha Radegasta jsou okruhy svázány, protože propojují nejatraktivnější místa jeho domovských hor Beskyd – tedy od Horeček přes Pustevny, přes obce mikroregionu Frenštátsko až po Hukvaldy na Frýdeckomístecku.