Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika > Vinařská turistika

Vinařská turistika celá ČR

Toulky za vínem vás zavedou do malebných sklepních uliček a do vinohradů, do vinařských expozic, starobylých vinných sklepů, vinoték a na nejhezčí místa vinařských oblastí. Součástí takového putování ale samozřejmě musí být degustační programy a ochutnávky skvělých moravských a českých vín!

Vyjet si na kole mezi vinicemi, kochat se krajinou a večer skončit ve sklípku a ochutnat poklady vinařů. Tak vypadá ideální víkend...

Takřka povinnou zastávkou všech milovníků vína je valtický Salon vín České republiky se stovkou nejlepších vín z celého Česka a půvabný areál vinných sklepů Petrov-Plže. Zváni jste také do sklepů a vinařského muzea v Louckém klášteře ve Znojmě a na prohlídku tajemných Templářských sklepů v Čejkovicích. Skvělá vína ochutnáte například v kroměřížských Arcibiskupských zámeckých sklepech anebo při prohlídce Malovaného sklepa v Šatově, skutečného unikátu mezi moravskými vinnými sklepy.

Zobrazit celý popis
Vypravte se do valtických vinohradů a vyhrajte mistrovství světa ve sběru hroznů
19. září 2017 11:39

Vypravte se do valtických vinohradů a vyhrajte mistrovství světa ve sběru hroznů

Valtice
Odpočinek od ruchu každodenního života vám 23. září nabídnou jihomoravské Valtice. Uskuteční se tam totiž osmé Retro vinobraní a Mistrovství světa ve sběru hroznů! Oblečte montérky, vydejte se na vinohrad a staňte se tím nejlepším sběračem!