Úvod > Co chcete dělat? > Gurmánská turistika

Gurmánská turistika celá ČR

I láska k cestování prochází žaludkem a některá místa budete mít spojená s určitými chutěmi a vůněmi. Řekněte sami, čím by byly lázně bez křupavých oplatek, Pardubice bez perníku, Plzeň bez piva nebo Štramberk bez ochutnání pověstných perníkových uší? A tak cestujte, ochutnávejte a užívejte si!

Nahlédněte do kuchyně šéfkuchařům z nejlepších restaurací, ochutnejte ty nejvybranější lahůdky nebo se naučte skvělé kuchyňské triky

Zatímco ve vinných sklepech mělnického zámku ochutnáte skvělé víno, v Plzni teče proudem pivo Pilsner Urquell a v Karlových Varech pověstný třináctý pramen v podobě bylinného likéru Becherovka. Vůně medu vás bezpečně dovede do Perníkové chaloupky pod Kunětickou horou, nejlepší speciality našich předků vám stylově i s dobovými komentáři naservírují ve Středověké krčmě v Dětenicích – a pokud jste tohle všechno už vyzkoušeli a máte pocit, že nejlépe to zvládnete sami, pomohou vám kurzy vaření.

Zobrazit celý popis
10 tipů kam za čokoládou
25. únor 2017 4:22

10 tipů kam za čokoládou

Čokoláda je považována za pochoutku králů i bohů. Její blahodárný vliv na lidský organismus je všeobecně znám již 3000 let. Milujete mléčnou nebo hořkou čokoládu v pevné i tekuté podobě, pralinky a další sladké neřesti? Pak se vydejte společně s našimi 10 tipy do míst, určených právě pro vás – do čokoládoven, pralinkáren a muzeí čokolády. Nejenže se tu o své oblíbené pochoutce dozvíte mnohé, co jste možná netušili, ale navíc ji budete moci i ochutnat... Navíc vám nabídneme i tipy na čokoládové festivaly.