Úvod > Aktuality > Exkurze do Čertových schodů nabídne prohlídku rekultivace po ukončení těžb

Exkurze do Čertových schodů nabídne prohlídku rekultivace po ukončení těžb

Vydáno 20. září 2017 Zážitky
Velkolom Čertovy schody, Vápenka Čertovy schody a Muzeum Českého krasu v Berouně připravují v 23. září 2017 již tradiční exkurzi do vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody s prohlídkou rekultivace po ukončení těžby. V rámci akce Evropské minerální dny máte jedinečnou příležitost podívat se do aktivních vápencových lomů Velkolomu Čertovy schody. Kromě zajímavého výkladu o těžbě a její historii, rekultivaci a geologii se účastníci mohou těšit i na ukázku těžební a dopravní techniky používané v lomech a prezentované přímo na dně lomu.
Lom Čertovy schodyBezplatná exkurze pro veřejnost proběhne ve třech skupinách v sobotu 23. září. Ve skupině může být pouze 40 zájemců, proto doporučujeme včasnou rezervaci. Exkurze skupiny č. 1 začíná v 8.15 hod, exkurze skupiny č. 2. začíná v 9.00 hod a skupina č. 3 odchází na exkurzi v 10.45 hod. Sraz všech skupin je před Muzeem Českého krasu na Husově náměstí v Berouně.

Účastníci se mohou těšit i na ukázku těžební a dopravní techniky Caterpillar a terénních vozů Toyota používaných v lomech a presentovaných přímo na dně lomu doplněnou malým občerstvením. Součástí programu je i komentovaná prohlídka Výstavy Zkamenělin, Geologicko – paleontologické expozice a Geoparku Barrandien vedená paleontology a geology muzea.

V rámci exkurze proběhne v prostorách lomu i prezentace pyrotechnické služby Policie ČR včetně ukázky pyrotechnického výjezdového vozidla, obleku a imitační pyrotechniky. Součástí programu je i komentovaná prohlídka Geologicko – paleontologické expozice Muzea Českého krasu v Berouně a Geoparku Barrandien vedená paleontology a geology muzea Mgr. Štěpánem Rakem, RNDr. Petrou Přidalovou a Mgr. Pavlem Bokrem.

Po ukončení programu EMD budou účastníkům v Muzeu Českého krasu, p.o. až do 17. hodiny zpřístupněny za symbolické vstupné stálé expozice muzea či vyhlídka na město a okolí z ochozu Plzeňské brány. V prostorách muzea bude možno zhlédnout jedinečnou výstavu prací Káji Saudka s názvem Kája Saudek – Tajemství Zlatého koně.
Přírodní rezervace Prokopské údolí - přírodní klenot Prahy

Přírodní rezervace Prokopské údolí - přírodní klenot Prahy

Prokopské údolí patří k nejkrásnějším místům na území Prahy a je častým cílem mnoha návštěvníků. Místo, které protíná naučná stezka, patří mezi vyhledávané lokality díky přírodním úkazům a zajímavostem. Kromě jezírek, lomů, a skalních výběžků, nabízí údolí útočiště k odpočinku a relaxaci.

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Vydejte se Cestou do Barrandienu s netradičními průvodci

Geopark Joachima Barranda rozprostírající se od západního okraje Prahy ku Berounu a ještě dále vás zve k výletům, na kterých poznáte něco víc, než tradiční Karlštejn či Koněpruské jeskyně. Na vybraných místech si zdarma vyzvedněte originální putovní knížku a nechte se unášet příběhem...

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum Českého krasu Beroun

Muzeum využívá prostory v architektonicky nejcennějším domě Berouna, v tzv. Jenštejnském domě z počátku 17. století. Jednotlivé expozice muzea jsou věnovány nejen CHKO Český kras a světově významné geologické oblasti Barrandienu, ale také dějinám Berouna a jeho významným osobnostem.