Úvod > Aktuality > Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Zažijte s dětmi pololetní prázdniny v Zoo Ostrava

Vydáno 27. ledna 2016 Příroda
Nevíte, jak zabavit děti o pololetních prázdninách? Zajděte s nimi do ostravské zoo. V pátek 29. ledna bude pro malé i velké návštěvníky mimořádně otevřeno výukové centrum a zároveň se bude konat rozloučení se šimpanzi.

ThinkstockPhotos-478556050.jpgO pololetních prázdninách zve Zoo Ostrava všechny školáky a jejich rodiče do zoologické zahrady. Za mimosezónní zlevněné vstupné si budou moci užít zábavu i poučení. V pátek 29. ledna bude pro malé i velké návštěvníky ostravské zoo připraveno od 13. hodin rozloučení s ostravskými šimpanzicemi, a to v Pavilonu evoluce. Všechny zdejší samice jsou bohužel hybridní a jako kříženci  nemají doporučení k další reprodukci. Dokud byli šimpanzi chovaní ve stísněných prostorách starého pavilonu primátů, nemohli si ošetřovatelé nijak vybírat. Díky novému Pavilonu evoluce, otevřenému v dubnu loňského roku, kde jsou pro chov šimpanzů vytvořené velmi dobré podmínky, mohlo zoo konečně začít pomýšlet na novou chovnou skupinu, tentokrát čistokrevných šimpanzů.

Novým domovem ostravských šimpanzic se stane Zoo Lipsko a odtud do Ostravy přijedou tři nové samice poddruhu verus - 39letá samice Ulla, 17letá samice Annet a 9letá samice Kara. Transport je plánovaný na začátek února. Nová zvířata budou zprvu umístěna v chovatelském zázemí a návštěvníci je uvidí, až se v novém prostředí zabydlí. Po aklimatizaci samičí skupiny v Pavilonu evoluce, která může trvat několik týdnů i měsíců, přijde na řadu dovoz dvou samců. Pak budou ošetřovatelé doufat, že seznamování a následné spojení celé skupiny proběhne dobře a bez mimořádných komplikací a že se v Ostravě po mnoha letech dočkají mláďat.

Výukové centrum zooKromě rozlučkového programu se šimpanzicemi bude mezi 12. a 14. hodinou pro veřejnost mimořádně otevřeno výukové centrum zoo.
Zde si budou moci zájemci prohlédnout bohatou sbírku preparátů (vycpanin, lebek, zubů atd.), které pracovníci zoo využívají při výukových programech pro školy.

Celou řadu z nich je možné si nejen prohlédnout, ale i osahat a potěžkat, např. lebku tygra, jelení parohy, stehenní kost slona atd. Výukové centrum najdou návštěvníci v blízkosti pavilonů Tanganika a Malá Amazonie. Následně bude výukové centrum otevřeno i po celou dobu jarních prázdnin všech okresů v kraji, vždy od 12 do 14 hod.

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Zoologická zahrada Ostrava - příroda na dosah

Rozsáhlá Zoo leží v lesoparku v městské části Stromovka. Nejcennějšími chovanými zvířaty jsou vzácné druhy lemurů, např. lemuři Sclaterovy nebo lemuři rudobřiší. Ostravská Zoo je jedinou zahradou v ČR, která je chová. Zoo Ostrava se také, jako jediné u nás, podařilo odchovat mládě slona indického.

Valentýn v Zoo Ostrava 2017

Valentýn v Zoo Ostrava 2017

Pokud hledáte pro svou drahou polovičku netradiční valentýnský dárek, zkuste zajít v sobotu 11. února do ostravské zoologické zahrady.

Další aktuality

7.12.
2016
Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Užijte si předvánoční náladu v Zoo Ostrava

Severní Morava a Slezsko | Příroda
3.11.
2016
Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

Halloween a lampionový průvod v Zoo Ostrava proběhne tuto sobotu

Severní Morava a Slezsko | Příroda