Úvod > Aktuality > Zámek v Buchlovicích se otevře o Velikonocích

Zámek v Buchlovicích se otevře o Velikonocích

Vydáno 2. března 2016 Památky
Zámek v Buchlovicích se již těší na první letošní návštěvníky, jimž otevře své brány o Velikonocích, kdy na zámku vypukne oblíbená Tulipománie. Letošní novinkou je speciální okruh pro nevidomé návštěvníky a rekonstrukce tanečního sálu.
BuchloviceZámek v Buchlovicích se otevře všem návštěvníkům již 25. 3. výstavou Tulipománie, která zde potrvá pouze do Velikonočního pondělí 28. března. Rostliny a dřeviny lze obdivovat také v nově ošetřeném zámeckém parku, kde došlo k dosadbě stromů a keřů. Park bude otevřen o den dříve, tj. 24. března.

Novinkou letošního roku je v Buchlovicích speciální prohlídka interiérů pro nevidomé. Pracuje se také na rekonstrukci tanečního sálu, kde dojde mimo jiné na obnovu barokních lavic. Sál potom bude součástí expozice a bude se využívat k menším akcím a svatbám. Podle odhadů by se měl otevřít začátkem léta, v červnu nebo červenci. Současně probíhá i sanace historického systému štol, jelikož zámek bojuje s nepříznivými vlhkostními poměry.
Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice - barokní klenot šlechtických sídel

Zámek Buchlovice, ležící nedaleko hradu Buchlova, patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležité místo v dějinách posledních let habsburské monarchie.

Další aktuality