Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice o víkendu provoní jitrnice i koblížky

Zámek Ctěnice o víkendu provoní jitrnice i koblížky

Vydáno 14. února 2017 Zážitky
Zámecký areálu Ctěnice připravil na neděli 19. února opravdu pestrý program. Bujará oslava masopustu bude spojená s oslavou cechu řeznického. O masopustní veselí se postará Domažlická dudácká muzika. Chybět nebudou tradiční fašankové koblihy, boží milosti ani horký mošt a medovina. Originální českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn.
Masopust CtěniceV neděli 19. února se masopustními maškarami můžete potkat v areálu zámku Ctěnice. Od 10 do 14 hodin je připravena Masopustní textilní dílna pro děti a rej masek. Probíhat bude výroba moderních masopustních masek a malování na obličej v podání studentů SPŠO a VOŠON. Rej masek s herním průvodem se setká ve 13:15 ve věži zámku. Samotné oslavy budou na zámku probíhat až do 17 hodin!

V duchu masopustních oslav bude připraveno tradiční občerstvení. Ochutnáte obřadní a obyčejové pečivo, které se váže k masopustnímu období. Chybět nebudou koblihy, boží milosti, vdolky, šišky ani koláče. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program. Od 14 do 16 hodin proběhnou ukázky masopustní obchůzky, maškary bude tvořit Matka, hejtman, rychtář, konšelé, tamcmajstři, mouční a židé.

Domažlická dudácká muzika chystá dva koncerty - první ve 14 a druhý v 15:15 hodin. Folklorní uskupení patří k předním souborům prezentujícím chodskou dudáckou hudbu. Repertoár Domažlické dudácké muziky obsahuje skladby ze všech oblastí života tehdejšího chodského lidu - písně milostné, darebné, hospodské, robotní, nechybí ani „poudačky“ humorná vyprávění ze života Chodů.
Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Jízdy na koni v okolí zámku Ctěnice

Jízdy na koni v okolí zámku Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.