Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice o víkendu provoní medovina i masopustní lahůdky

Zámek Ctěnice o víkendu provoní medovina i masopustní lahůdky

Vydáno 25. ledna 2016 Zážitky
Zámecký areálu Ctěnice na víkend připravil opravdu pestrý program. Bujará oslava masopustu bude spojená s oslavou cechu řeznického. O tradiční lidové masopustní veselí se postará Malá česká muzika Jiřího Pospíšila. Chybět nebudou koblížky ani horký mošt a medovina. Originální českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn.
Masopust CtěniceV neděli 31. ledna se masopustními maškarami můžete potkat v areálu zámku Ctěnice. Od 10 hodin je připravena Masopustní dílna pro děti.

V duchu masopustních oslav bude připraveno tradiční občerstvení. Ochutnáte obřadní a obyčejové pečivo, které se váže k masopustnímu období. Chybět nebudou koblihy, boží milosti, vdolky, šišky ani koláče. Pro děti je připraven bohatý doprovodný program. Od 14 do 16 hodin proběhnou ukázky masopustní obchůzky, maškary bude tvořit Matka, hejtman, rychtář, konšelé, tamcmajstři, mouční a židé. Všechny další masky z řad veřejnosti jsou zde vítány! Nebudou chybět ani lidové české písničky s harmonikou.

Během celodenního programu vystoupí Malá česká muzika Jiřího Pospíšila (neděle 31.1. 2016 od 14 do 14.40 hodin a od 15 do 15.40 hodin sál Kočárovna). Kapelu založil roku 1960 hudební skladatel a dirigent Jaroslav Krček jako malou muziku Souboru písní a tanců Josefa Vycpálka. Od roku 1967 byla součástí tanečního souboru Chorea bohemica až do roku 1985, kdy se osamostatnila pod vedením vynikajícího zpěváka a folkloristy Jiřího Pospíšila. V současnosti ji řídí primáška Růžena Sršňová. V aktivně provozovaném repertoáru je dnes kolem tří set českých i moravských písní a tanců, na jejichž úpravách se významně podílejí členové muziky Růžena Sršňová, Jakub Sršeň a Jan Vrkoč. Stále však jsou oblíbené úpravy Jiřího Pospíšila, Jaroslava Krčka i Josefa Krčka, které v repertoáru Malé české muziky Jiřího Pospíšila tvoří opravdový „zlatý poklad“.
Jízdy na koni v okolí zámku Ctěnice

Jízdy na koni v okolí zámku Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.