Úvod > Aktuality > Zámek Ctěnice v neděli provoní jitrnice a koblížky

Zámek Ctěnice v neděli provoní jitrnice a koblížky

Vydáno 3. února 2018 Zážitky
Zámecký areálu Ctěnice připravil na neděli 4. února opravdu pestrý program. Bujará oslava masopustu bude spojená s oslavou cechu řeznického. Chybět nebudou tradiční fašankové koblihy, boží milosti ani horký mošt a medovina. Originální českou zabíjačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn. Tradiční masopustní veselí doprovodí muzika souboru Chorea Bohemica a rej originálních obřích masek divadla Kvelb.
Masopust CtěniceV neděli 4. února se masopustními maškarami můžete potkat od 10 hodin v areálu zámku Ctěnice.

V duchu masopustních oslav bude připraveno tradiční občerstvení. Ochutnáte obřadní a obyčejové pečivo, které se váže k masopustnímu období. Chybět nebudou koblihy, boží milosti, vdolky, šišky ani koláče. Od 13:30 do 14:30 hodin proběhnou ukázky masopustní obchůzky.

Muzika souboru Chorea Bohemica zahraje a zazpívá lidové masopustní písničky, masky divadla Kvelb se postarají o tradiční masopustní průvod. Pro děti je přichystána dílna, kde si budou moci vyrobit masopustní masku a následně se zúčastnit karnevalového průvodu.
 
Pravou českou zabijačku přichystá a své speciality nabídne pražské řeznictví Hudera a syn. Kromě ukázky řeznického řemesla, bourání prasete a výroby jitrnic, budou pro návštěvníky připraveny masopustní zabijačkové speciality za zpěvu harmonikáře Franty Albrechta. Ochutnat bude možné jelítka, jitrnice, tlačenky, prdelačku, uzeniny, grilované a uzené sýry, čerstvě pečené koblížky, trdla, palačinky nebo perníčky
Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká škola Ctěnice

Jezdecká společnost Ctěnice poskytuje ucelenou klasickou výuku jízdy na koni pod vedením zkušených trenérů a cvičitelů od samých počátků až po zvládnutí středního stupně sportovní výkonnosti.

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.