Úvod > Aktuality > Velikonoční trhy v centru Prahy začnou už tuto sobotu!

Velikonoční trhy v centru Prahy začnou už tuto sobotu!

Vydáno 11. března 2016 Zážitky
Praha zavoní jarem a oslaví Velikonoce největšími trhy v České republice. Oslavy největších křesťanských svátků začnou v centru metropole 12. března a skončí 3. dubna 2016. Jarní trhy nabídnou lidovou zábavu, ukázky tradičních zvyků a řemesel i dobré jídlo. Průvodcem návštěvníků budou opět obrázky Josefa Lady.
Praha VelikonoceStaroměstské náměstí ožije v rámci Velikonočních trhů od 12. března do 3. dubna tradičními českými řemesly. V desítkách stánků nabídnou prodejci typické velikonoční zboží, dárky a dekorace. V jarně dekorovaném tržišti se záplavou žlutých květů návštěvníci opět uvidí motivy českého ilustrátora Josefa Lady, ze kterých dekoratéři čerpají stejně jako o Vánocích. Tentokrát vybírají z velikonočních obrázků oblíbeného malíře, který ztvárnil tyto slavnosti v českých vesnicích. Stánky olemují dekoratéři proutěnou jarní girlandou s květy, pentlemi a vajíčky. Hlavní břízu ozdobí pentle v pastelových barvách a obří barevné kraslice.

VelikonoceAtmosféru českých obyčejů podtrhne také čistě folklórní program a nabídka klasických českých jídel. Centrum velikonočního dění na Staroměstském náměstí se tradičně přesune do okolí pódia. U pomníku mistra Jana Husa najdou návštěvníci trhů dostatek stánků s občerstvením. Desetimetrová bříza zůstane ve dvoumetrové jímce na obvyklém místě a před ní umístí organizátoři jarní Zoo s živými zvířaty. Kromě toho organizátiři od pamětníků posbírali recepty na přípravu různých druhů punčů, takže si je  budete moci vychutnat v alkoholické i nealkoholické podobě.
Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí v Praze - nejstarší a nejvýznamnější pražské náměstí

Staroměstské náměstí je jednou z povinných zastávek při návštěvě Prahy. V každou celou hodinu se shromáždí davy turistů před Staroměstskou radnicí, aby sledovali pochod apoštolů na historickém orloji. Jiní odpočívají na lavičkách nebo na zahrádkách kaváren a vdechují atmosféru tohoto místa.