Úvod > Aktuality > Velikonoční trhy v centru Prahy začnou už tuto sobotu!

Velikonoční trhy v centru Prahy začnou už tuto sobotu!

Vydáno 15. března 2018 Zážitky
Praha zavoní jarem a oslaví Velikonoce největšími trhy v České republice. Oslavy největších křesťanských svátků začnou v centru metropole 17. března a skončí 8. dubna 2018. Jarní trhy nabídnou lidovou zábavu, ukázky tradičních zvyků a řemesel i dobré jídlo. Za trhy se můžete vypravit na Staroměstské náměstí, kde bude tradičně největší trh, na Václavák, náměstí Republiky, náměstí Míru anebo na komorní trh na Pražském hradě.

Na Staroměstském náměstí se naučíte lidové tance nebo hrát na tradiční nástroje

Praha VelikonoceStaroměstské náměstí ožije v rámci Velikonočních trhů od 17. března do 8. dubna tradičními českými řemesly. V desítkách stánků nabídnou prodejci typické velikonoční zboží, dárky a dekorace. Chybět nebude programové menu v podobě folklóru, lidové hudby, tance, divadel a dětských představení. Zájemci si budou moci zakoupit tradiční velikonoční drobnosti a dekorace.

Jsou připravené programy, v rámci nichž se lidé mohou od souborů naučit lidové tance, jakými jsou mazurka a polka, nebo hru na tradiční české hudební nástroje, tedy famfrnoch, vozembouch či dudy. Tyto programy jsou připravené na pátky, víkendy a další velikonoční svátky od 13:00 do 15:00 a od 19:00 do 21:00 hodin. V dílničkách si zase děti mohou uplést pomlázku, nabarvit kraslice a vyrobit z papíru zvířátka. Výtvarné dílničky budou na Staroměstském náměstí o víkendech a velikonočních svátcích od 11:00 do 15:00 hodin.

Staroměstské náměstí ozdobí bříza s pentlemi, velký Velikonocemost upravený do podoby proutěného koše s barevnými vajíčky a dekorace v podobě mláďat, která jsou symbolem jarní přírody. Trhy budou nasvícené, protože jsou letos Velikonoce v brzkém termínu, kdy se ještě brzy stmívá. Velikonoční neděle vychází už na 1. dubna.


Velikonoční vůně na Václavském náměstí

Trh VelikonoceVůně tradičních horkých jídel a nápojů, prodej řemeslných výrobků a předvádění řemesel přímo na ploše - to společně vytváří atmosféru velikonočních trhů na Václavském náměstí, kterou si rozhodně nenechte ujít!

V dolní části Václavského náměstí naleznete každoročně široký výběr tradičního velikonočního zboží - ručně malované kraslice, velikonoční zajíčky a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránky, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky a výrobky z proutí.

Trhy na Staroměstském a Václavském náměstí budou přístupné denně od 10:00 do 22:00 hodin, stánky s občerstvením budou otevřeny až do půlnoci.
 

Komorní atmosféra na náměstí Míru a Republiky

Velikonoce v PrazeOd 14. března do 8. dubna trvají velikonoční trhy na náměstí Republiky. Návštěvníky čeká třicítka nově vytvořených prodejních stánků s tradičními rukodělnými výrobky a pochutinami. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. Na zahřátí pro vás pořadatelé připraví několik druhů punčů s příchutí pomeranče, jablka a medu nebo amareta. Ochutnáte také originální jarní pečené brambory. K zakoupení budou ručně malované kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky, ruční práce, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Provozní doba trhu bude denně od 9.00 do 18.00 hodin.

trhy náměstí míruLetos přivítá návštěvníky velikonočních trhů na náměstí Míru 42 prodejních stánků se širokou nabídku tradičního velikonočního zboží. Trhy se tu bidou konat od 17. března do 2. dubna. Chybět nebude jarní výzdoba, vůně punče a nabídka českých řemeslníků. K zakoupení budou kraslice, velikonoční zajíčci a kuřátka, pomlázky, velikonoční pečivo - mazance, jidáše, beránci, velikonoční dekorace, svíčky i rukodělné výrobky: vyšívané, háčkované, paličkované, krajky a batika, dřevěné hračky nebo výrobky z proutí. Ve stáncích bude možné zakoupit také perníčky, pečená lízátka, horké a studené nápoje i pokrmy z grilu. Provozní doba trhu bude denně od 10.00 do 19.00 hodin.
 

Velikonoční minitrh na Pražském hradě

Velikonoční trh Pražský hradPřijďte si při jarních procházkách zavzpomínat na velikonoční tradice. Od 16. března do 15. dubna bude velikonoční atmosférou obohacen také Pražský hrad. Pro návštěvníky je každý den na Náměstí u svatého Jiří připraveno předvádění z některých tradičních řemesel: kovář, dráteník, malování kraslic, pletení pomlázek, předení ovčí vlny na kolovrátku, štípání holubiček ze dřeva nebo výroba vitráží. Od pondělí do čtvrtka bude trh otevřen od 9 do 18 hodin, v pátek a o víkendech pak o hodinu déle.

O víkendech zde bude zajištěn doprovodný program, kde se představí folklorní soubory v tradičních krojích.