Úvod > Aktuality > Valachy Man startuje už v pátek, přijede i olympionik Čelůstka

Valachy Man startuje už v pátek, přijede i olympionik Čelůstka

Vydáno 30. července 2018 Letní sporty
Tři dny zbývají do startu triatlonového závodu Valachy Man, který se koná každý rok začátkem srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Letos sportovci odstartují v pátek 3. srpna 2018. Závod je otevřený všem sportovcům, kromě „hobíků“ se jej účastní i česká triatlonová špička v čele s tradičním hostem, olympionikem Janem Čelůstkou nebo Lukášem Kočařem, úřadujícím mistrem ČR v terénním triatlonu.
Valachy koloValachy Man, který je součástí seriálu Valachy Tour pořádaného Resortem Valachy, se uskuteční v pátek 3. srpna u vodní nádrže Na Stanoch v Novém Hrozenkově. Loni se do závodu zapojilo přes 900 sportovců. Často jsou mezi nimi i úplní začátečníci, pro které je Valachy Man první závodní zkušeností s triatlonem. Popularitu si získal i díky tomu, že nabízí trasy jak zdatným sportovcům, tak i těm méně zkušeným a navíc dětem.

Ze známých sportovců, s nimiž budou moci účastníci poměřit síly, již účast potvrdil přední český triatlet, olympionik a mistr Evropy v terénním triatlonu Jan Čelůstka nebo Lukáš Kočař, úřadující mistr ČR v terénním triatlonu.

Valachy plaváníHlavní závod obnáší 350 metrů plavání, 16 kilometrů na horském kole v náročném horském terénu a 4,5 kilometru běhu. Kratší hobby trasa zahrnuje 250 metrů plavání, 12 kilometrů na horském kole a 3,6 kilometry běhu. Pro děti jsou připraveny závody na kratších trasách v sedmi věkových kategoriích. Zajímavostí také je, že start závodu dospělých není hromadný, nýbrž intervalový. To přináší jak komfortnější podmínky pro méně zkušené závodníky, tak i pestřejší a napínavější podívanou pro diváky. Ti si navíc mohou fandění během celého dne zpříjemnit koupáním ve vodní nádrži, letos i při doprovodném programu v podobě půjčovny paddleboardů.

Valachy manPro vítěze jsou přichystány hodnotné ceny včetně prize money v celkové částce 40 tisíc korun. Dospělí závodníci mají ve startovném zahrnutý i dárek v podobě plavecké čepice Reborn a trička Kilpi. V rámci doprovodného programu mohou sportovci využít testovací centrum kol Specialized, půjčovnu sportovních bot Inov-8s podrážkou Graphene (součástí gumových podrážek je materiál Graphene oceněný Nobelovou cenou), Red Bull zónu, fotostánek Nikonu nebo hrátky s odolnými mobily iGET. Připravena je i horská prémie, tombola či hrací koutek pro děti.
Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Seriál Valachy Tour již zná termíny závodů pro nadcházející šestý ročník. Odstartuje jej v sobotu 17. února závod na běžkách Noční stopa Valachy. Sportovci se mohou těšit i na tréninkové kempy před jednotlivými závody, které se těší čím dál větší oblibě. Letošní novinkou bude bike kemp!

Přírodní koupaliště Na Stanoch - valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště Na Stanoch - valašský Balaton v Novém Hrozenkově

Přírodní koupaliště zvané Na Stanoch v obci Nový Hrozenkov na Vsetínsku se nachází u umělého jezera Balaton, které má rozlohu 9,5 ha. To leží na hranici města Karolinka a obce Nový Hrozenkov. V areálu je sociální zařízení, bufet, hřiště na plážový volejbal.

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.