ÚvodAktualityV Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku
Letní sporty

V Ústeckém kraji se podařilo dokončit Labskou stezku

  • 6. listopadu 2020
Na přelomu října a listopadu 2020 se v Ústeckém kraji podařilo dokončit poslední chybějící úseky Labské stezky mezi Litoměřicemi a Štětím. Cyklistům se tak nabízí upravené souvislé vedení Labské stezky z Dolního Žlebu přes Děčín, Ústí nad Labem, Litoměřice a Roudnici až ke hranici se Středočeským krajem v celkové délce 96 km.
Labská stezkaV Ústeckém kraji se podařilo dokončit poslední úseky Labské stezky, a to na trase Račice–Hněvice a Třeboutice–Nučnice. Uvedené úseky fungují v režimu cyklostezky, tj. jako komfortní bezbariérové a bezpečné samostatné komunikace pro cyklisty a další uživatele stezky. Cyklostezka v Ústeckém kraji měří od hranic se Saskem na Děčínsku po hranice se Středočeským krajem 96 kilometrů.

Pro ty, co si chtějí dopřát pohodovou jízdu či si nechat vát čerstvý vítr pod nosem, je Labská stezka správným místem. Pohyb na kole je zdravý a pobyt na čerstvém vzduchu v přírodě pomáhá zahnat každodenní stres. Snad i díky tomu je Labská stezka v úseku Ústeckého kraje velmi hojně využívána. Provoz na ní sledují automatické sčítače. Na základě dat, získaných z uvedeného monitoringu provozu, Labskou stezku např. v lokalitě Děčín – Křešice využilo v loňském roce více než 150 tisíc návštěvníků. Měření průchodů na stezce ukázala, že i v jarních měsících, kdy se kvůli pandemii život skoro zastavil, byla návštěvnost Labské stezky stálá, a na některých místech dokonce stoprocentně narostla.

labská cyklotrasaLabská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí cca 1 300 km přírodních a kulturních zážitků. Český úsek Labské stezky380 km (a dalších 80 km při využití odbočky do Prahy). Je značený jako cyklotrasa CT 2, částečně i česko-německým logem stezky stejně jako logem evropské trasy EuroVelo 7 – Sluneční trasy (PrahaDolní Žleb) a EuroVelo 4 – Trasy střední Evropou (Lázně ToušeňKolín). Pokud se chcete podívat i do Prahy, odbočte v Mělníku pod historickým zámkem na Vltavskou stezku CT 7 přes Kralupy n. V. do Prahy, odkud se můžete po EuroVelo 4 napojit zpět na Labskou stezku u Lázně Toušeň. V Německu je Labská stezka značena německou verzí loga Labská stezka (Elberadweg).
Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe Letní sporty

Labská stezka – z Českého Švýcarska až k prameni Labe

Labská stezka patří k nejoblíbenějším dálkovým cyklotrasám v Evropě a je součástí sítě evropských cyklotras EuroVelo. Od pramene Labe v Krkonoších (s možnou odbočkou do Prahy) až k Severnímu moři nabízí 1300 km přírodních a kulturních zážitků a to už je pěkná porce i pro dlouhou cyklodovolenou.

In-line dráha v Račicích okolo veslařského kanálu Letní sporty

In-line dráha v Račicích okolo veslařského kanálu

Areál v Račicích nabízí skvělé podmínky pro milovníky inline bruslení. Okruh kolem vodní plochy kanálu měří 5 km a tak máte přesný přehled kolik kilometrů jste absolvovali. Pětimetrová šířka nově položeného asfaltového povrchu umožňuje pohodlné a bezpečné ježdění.

Další aktuality

Cibulák, slavný porcelán s cibulovým vzorem je na světě už 285 let

Víte, že porcelán s modrým dekorem zvaný cibulák se na stolech poprvé objevil už před 285 lety? Byl tak oblíbený, že na jeho výrobě postupně založilo živnost několik porcelánek. U nás se vyrábí už více než 130 let v porcelánce v Dubí na Teplicku, před časem tu dokonce vzniklo speciální muzeum: Dům porcelánu s modrou krví.
Kultura, Ústecký kraj

30 tipů na výlet na neobjevená místa Českého Švýcarska

Krajinu Českého Švýcarska můžete objevovat ve všech ročních obdobích. Užívat si tu můžete zimního rozjímání v přírodě, během výletů objevovat podzimní i letní vůně, barvy a zážitky nebo se zatajeným dechem obdivovat probouzející se jarní krajinu. Národní park České Švýcarsko postihl v srpnu 2022 ničivý požár. 98 % regionu oheň nezasáhl, odliv turistů však přetrvává a zaznamenávají jej podnikatelé v celé destinaci. Podpořte poskytovatele služeb, hoteliéry, restaurace i místní památky.
Příroda, Ústecký kraj

Užijte si zábavu na Řípské pouti 2024

Přijďte se pobavit na Řípskou pouť pod slavným Řípem! I letos bude plná atrakcí, stánků a skvělých programů. Pouť bude probíhat od 26. do 28. dubna na úpatí hory Říp v osadě Rovné, za obcí Krabčice.
Zážitky, Ústecký kraj

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Ústecký kraj

Místa, kam jste ještě nezavítali a kde nebudete čekat v dlouhých frontách před pokladnami, najdete také v Ústeckém kraji. Rodiny s dětmi i fanoušky historie a techniky potěší výlety do Podkušnohorského technického muzea, na hrad Tolštejn i zámky Velké Březno a Stekník anebo k přehradě Fláje u Českého Jiřetína. Útrobami duté pilířové přehradní hráze se nikde jinde v Česku neprojdete, je jediná svého druhu u nás. Objevte jedinečné dosud málo navštěvované památky, například – Mederův dům v Žatci s historickou expozicí a Cisterciácký klášter Osek.
Památky, Ústecký kraj

Výlety plné popela a lávy: jak dobře znáte naše sopky?

Místa, kde bublá žhavá láva a vzduch je plný popela v Česku sice nenajdete, zato ale vyhaslých vulkánů máme celou řadu. Stačí se vypravit do Doupovských hor anebo se rozhlédnout se po typických kuželovitých vrcholcích Českého středohoří, sopky najdete také u Bruntálu a u Chebu.
Příroda, Ústecký kraj

Historickým městem roku 2023 se stal Žatec

Historickým městem roku 2023 je Žatec v Ústeckém kraji. Vítěz celostátního kola soutěže byl slavnostně vyhlášen 18. dubna 2024 v centru Pražská křižovatka u příležitosti Mezinárodního dne památek a historických sídel. Krásné historické město na řece Ohři určitě stojí za návštěvu. Kudy z nudy vás sem proto zve na výlet.
Památky, Ústecký kraj

Jezero Most se chystá na Olympijský festival

V roce 2020 otevřený rekreační areál u jezera Most se chystá na Olympijský festival, který se bude konat v souběhu Olympijských her v Paříži 2024, tedy od 26. července do 11. srpna. Pojďte se s portálem Kudy z nudy podívat, na co se můžete těšit.
Příroda, Ústecký kraj

10 nejkrásnějších míst Národního parku České Švýcarsko

Národní park České Švýcarsko je nádherným místem skalních měst se zajímavými pískovcovými útvary. Jedná se o nejmladší národní park České republiky, který byl vyhlášen 1. ledna 2000. Krajina české křídové tabule je obohacena třetihorními vyvřelinami, mezi nimiž kraluje nejvyšší hora Národního parku České Švýcarsko – Růžovský vrch (619 m.n.m.) s pralesovitými ekosystémy. Kaňon Labe ve Hřensku naopak představuje nejnižší místo v ČR (114 m). Symbolem parku se stala monumentální Pravčická brána, největší přirozená skalní brána Evropy.
Příroda, Ústecký kraj