Úvod > Aktuality > V sobotu si mohou děti na Špičáku zadarmo zalyžovat

V sobotu si mohou děti na Špičáku zadarmo zalyžovat

Vydáno 1. března 2018 Zimní sporty
Získat skipas na celodenní lyžování zdarma na Špičáku v Železné Rudě v soutěžích tradičního špičáckého pětiboje mohou všechny děti do 14 let v sobotu 3. března od 9 do 12:30 hodin u dojezdu sjezdovky Spodní Šance. Tři nejlepší z každé ze tří věkových kategorií pak ještě obdrží další pěkné ceny, které jim předá zpěvák Marek Ztracený. S ním se mohu děti i další návštěvníci ještě potkat případně i vyfotit od 12:30 do 13:00 hodin poblíž místa, kde budou probíhat dětské soutěže, tj. u dojezdu sjezdovky Spodní Šance.
ŠpičákPětiboj pro děti pořádá areál Špičák už poosmé za sebou. Jeho disciplíny budou co do provedení letos lehce modifikovány, ale stejně jako v předchozích letech se děti mohou těšit na koupání tučňáků, krmení Yettiho, psí spřežení, kuželky s ledním medvědem a zdolávání iglú. Navíc přibyly i dvě zcela nové disciplíny – slalom na lyžích (opravdu jej bez problémů sjede každý, záleží jen na rychlosti) a soutěž v klouzačkách (speciální obutí na sníh).

Na startu obdrží děti soutěžní kartičky, které po jeho absolvování odevzdají s vyplněnými výsledky. Pak si hned dojdou vyzvednout jízdenku na vleky do kasy.
 
Ski areál Špičák závody dětíMalí lyžaři vše bez problémů zvládnou, nemusí se obávat nějakých zákeřností. Ceny pro ty nejlepší předá Marek Ztracený u stánku moderátora ve 13 hodin. Kvůli odbavovacímu systému vleků děti potřebují pouze 50 korun na vratnou zálohu k čipové kartě. V kase jim samozřejmě peníze hned po lyžování a odevzdání karty obratem vrátí.

Soutěží se ve třech věkových kategoriích (do 6 let, 7-9 let, 10-14 let). Pětiboj a dopolední dění komentuje přímo u Spodní Šance moderátor. A co konkrétně mohou ještě děti mimo skipasy vyhrát? Jízdu rolbou nebo na skútru po špičácké sjezdovce, poukazy na motokáry v Plzni nebo trička a čepice Horsefeathers.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.