Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích zavoní orchideje

V Českých Budějovicích zavoní orchideje

Vydáno 30. ledna 2017 Kultura
Sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích provoní od 3. do 12. února 2017 nádherné orchideje, sukulenty a další exotické rostliny. Tradiční výstavu doplní také představitelé drobné fauny, jež vytvoří spolu s těmito rostlinami dokonalou podobu života tropického deštného pralesa.
OrchidejVýstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je tradičně Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea a bude pro veřejnost k dispozici včetně pondělí od 3. – 12. února 2017. Vernisáž výstavy proběhne v Jihočeském muzeu 2.2. 2017 od 17:00.

Výstava zaujme nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Atraktivní rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jak volně ve velkých skupinách, tak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstavu doplní drobné zvířectvo ze zahrady Zoo Hluboká. Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a některé rostliny zde lze i zakoupit.

Výstava je instalována ve dvou místnostech. V první je ukázka sušších biotopů, najdete zde kaktusy a další sukulenty. Kromě toho zde uvidíte i strom s thilansiemi a ukázku pěstování malých semenáčků orchidejí na kultuře z agaru. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců. V druhém sále jsou vystaveny orchideje, masožravé rostliny a terária s hmyzem. Tato expozice má navozovat atmosféru tropického pralesa.

Nepřehlédněte též panely s informacemi, kde se dozvíte i o našich orchidejích - vstavačích, které jsou sice méně pompézní, ale stejně tak krásné. Bohužel většina z nich patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.

Vzdělávací program pro školy lze absolvovat po předchozím objednání u muzejního pedagoga. Každý 1000. návštěvník obdrží jako dárek orchidej zdarma. Vstupné - 50 Kč základní, 25 Kč snížené, 100 Kč rodinné.
Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.