Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích zavoní orchideje

V Českých Budějovicích zavoní orchideje

Vydáno 6. února 2016 Kultura
Sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích provoní od 12. do 21. února 2016 nádherné orchideje, sukulenty a další exotické rostliny. Tradiční výstavu doplní také představitelé drobné fauny, jež vytvoří spolu s těmito rostlinami dokonalou podobu života tropického deštného pralesa.
OrchidejVýstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je tradičně Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea a bude pro veřejnost k dispozici včetně pondělí od 12. – 21. února 2016.

Výstava zaujme nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Atraktivní rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jak volně ve velkých skupinách, tak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstavu doplní drobné zvířectvo ze zahrady Zoo Hluboká. Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a některé rostliny zde lze i zakoupit.

Až si budete prohlížet tu živou nádheru, nepřehlédněte panely s informacemi o orchidejích, kde se dozvíte i o našich orchidejích, o vstavačích, které jsou sice méně pompézní, ale neméně krásné. Bohužel většina z nich patří rovněž mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.
ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2017

Výstava orchidejí, sukulentů a jiných exotických rostlin v Českých Budějovicích 2017

Výstava orchidejí, bromélií, sukulentů, jiných exotických rostlin a hmyzu - denně od 9:00 do 17:30 hodin. Součástí výstavy je poradna pro pěstitele orchidejí.