Úvod > Aktuality > V Českých Budějovicích zavoní orchideje

V Českých Budějovicích zavoní orchideje

Vydáno 11. února 2018 Kultura
Sály Jihočeského muzea v Českých Budějovicích provoní od 16. do 25. února 2018 nádherné orchideje, sukulenty a další exotické rostliny. Tradiční výstavu doplní také představitelé drobné fauny, jež vytvoří spolu s těmito rostlinami dokonalou podobu života tropického deštného pralesa.
OrchidejVýstava navazuje na svou dlouhodobou tradici a opět představí rostliny soukromých pěstitelů, jimž dominují kvetoucí orchideje. Partnerem projektu je tradičně Zoologická zahrada v Hluboké nad Vltavou, která do výstavy začlenila některé představitele fauny. Výstava je umístěna v hlavních výstavních sálech v přízemí Jihočeského muzea a bude pro veřejnost k dispozici včetně od 16. – 15. února 2018.

Výstava zaujme nejen vizuálně, ale též jedinečnou vůní stovek květů. Atraktivní rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jak volně ve velkých skupinách, tak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. Výstavu doplní drobné zvířectvo ze zahrady Zoo Hluboká. Součástí výstavy bude i poradna pro zájemce o pěstování orchidejí i sukulentů a některé rostliny zde lze i zakoupit.

Výstava je instalována ve třech místnostech. Rostliny, jimž dominují kvetoucí orchideje, jsou aranžovány jednak volně ve velkých skupinách, jednak v decentně nasvícených celoskleněných vitrínách. V první místnosti je ukázka sušších biotopů, najdeme zde kaktusy a další sukulenty. Kromě toho zde uvidíme i strom s tillandsiemi. Rostliny doplní ukázky drobných obratlovců.

Ve druhém sále jsou vystaveny orchideje, masožravé rostliny a nacházejí se zde terária s hmyzem a voliéra s drobným ptactvem. Ve třetí místnosti se nachází poradna pro pěstitele orchidejí a kaktusů a rovněž si zde můžete rostliny zakoupit.

Nepřehlédněte též panely s informacemi, kde se dozvíte i o našich orchidejích - vstavačích, které jsou sice méně pompézní, ale stejně tak krásné. Bohužel většina z nich patří mezi nejohroženější rostlinné druhy u nás.

Vzdělávací program pro školy lze absolvovat po předchozím objednání u muzejního pedagoga. Každý 1000. návštěvník obdrží jako dárek orchidej zdarma. Vstupné - 60 Kč základní, 30Kč snížené, 120 Kč rodinné.
ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

ZOO Ohrada Hluboká nad Vltavou - adoptujte si zvíře

V těsném sousedství pohádkového zámku Hluboká nad Vltavou můžete zavítat do zoologické zahrady Ohrada. Stát se zde můžete také adoptivními rodiči některého ze zvířat.

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích

K nejvýznamnějším kulturním institucím na jihu Čech patří Jihočeské muzeum v Českých Budějovicích. Kromě stálých expozic přírody, pravěku a středověku, pořádá každoročně řadu krátkodobých tematických výstav, uskutečňuje přednášky a další kulturně vzdělávací programy a poskytuje odborné služby.