Úvod > Aktuality > Užijte si tradiční Vysočanské vinobraní u Bobové dráhy

Užijte si tradiční Vysočanské vinobraní u Bobové dráhy

Vydáno 20. září 2017 Gurmánská turistika
Nevíte kam vyrazit v Praze za burčákem? Na Vysočanském vinobraní u Bobové dráhy Prosek na vinici Máchalka vás o víkendu 22. – 24. září čeká víno, šermíři, divadlo, zpěv a mnoho dalšího. Vinobraní v Praze 9 na Máchalce, je již tradiční podzimní akcí. I v letošním roce areál Bobové dráhy připravil rozšířenou nabídku vyžití v rámci Svatováclavské pouti na Proseku a vinobraní na Máchalce.
Vinice MáchalkaO víkendu 22. – 24. září se na vinici Máchalka u Bobové dráhy chystá další ročník Vysočanského vinobraní a Svatováclavské pouti. Atmosféru svátku vína si zde vychutnáte v krásné lokalitě bývalých vinic “Na nebeských horách“ s neokoukaným výhledem na Prahu. Těšit se můžete na tradiční vinařské obřady, vystoupení šermířské skupiny, koncert, divadlo i atrakce pro děti ve středověkém stylu.

Ochutnávku vín, českého i moravského burčáku a specialit z grilu si mohou dospělí a hlavně děti zpestřit bobováním nebo návštěvou lanového parku. Malí návštěvníci si budou moci navíc v areálu Bobovky zdarma zařádit ve skákacím hradu. Zahájení vinobraní proběhne už v pátek 22. září v 15:45 tradičním vinařským obřadem tzv. zavíráním hory. O víkendu pak bude následovat další program.
Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha Prosek - 1. bobová dráha v Praze

Bobová dráha na Proseku nabízí zábavu po celý rok! Zkuste se v nerezové dráze řítit rychlostí až 62 km/h nebo se pouze plížit "vyhlídkovým" tempem. Regulaci rychlosti vám umožní brzdová páka, takže zvolené tempo je pouze na vás. Využít můžete i lezeckou stěnu a lanový park.

Vinice Máchalka ve Vysočanech

Vinice Máchalka ve Vysočanech

Na území mezi pražskými částmi Vysočany a Prosek jsou vinice doloženy již na počátku 12. století, v lokalitě zvané „Pod Prosíkem“. Dnešní jméno vinice získala po svém posledním majiteli, Josefu Máchalovi.

Další aktuality

15.6.
2018
8. ročník Apetit pikniku se blíží!

8. ročník Apetit pikniku se blíží!

Praha | Gurmánská turistika
13.6.
2018
Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Festival minipivovarů ovládne Pražský hrad

Praha | Gurmánská turistika