Úvod > Aktuality > Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy

Šumavský Špičák láká na pěkné lyžování, slalom i lyžařské kurzy

Vydáno 12. ledna 2018 Zimní sporty
Před nastávajícím víkendem leží na sjezdovkách šumavského Ski&Bike Špičák 60-90 cm sněhu. Vzhledem k inverzním teplotám, které v předchozích dnech panovaly, má sníh strukturu jarního firnu. V tomto týdnu se lyžovalo stále bez jakéhokoli čekání na vleky. O víkendu bude ve ski areálu probíhat závod ve slalomu a startují zde lyžařské kurzy.
Skiareál ŠpičákO víkendu se ve středisku Špičák jedou závody ve slalomu, což znamená v sobotu pro veřejnost uzavření spodní části sjezdovky číslo 3 Slalomové a v neděli pak číslo 1 Turistické. Areál to lyžařům vykompenzuje částečně tím, že nyní se každý den intenzivněji věnuje horním pasáží Šance (č. 4), která bude pro veřejnost dokonale upravena právě na tuto sobotu a neděli.   
 
V sobotu startují tradiční víkendové lyžařské kurzy pro děti i dospělé, které pořádá lyžařská škola Ski&Bike Špičák, takže na sjezdovkách bude i z tohoto důvodu určitě rušněji.

SnowboardV provozu jsou stále i všechny atrakce střediska měřený slalom i funline na Spodní a Šanci a snowpark na Lubáku. Ten opět prošel zásadní proměnou. Tvar i posloupnost překážek a jednotlivých prvků by měly po létech zkoušek konečně více vyhovovat co největší skupině lyžařů a snowboardistů, kteří si sem třeba na chvilku odskočí z ostatních sjezdovek. Při jeho sjezdu čekají celkem čtyři hlavní platformy. Nejprve 6 metrový box ve spojení s 5 metrovým nízkým street railem. Potom dvojvlna s offset vlnou a s vlnou přes hranu. Na konci celého parku pak hip corner.
Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Ski areál Špičák - nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy

Areál Ski&bike Špičák - Železná Ruda nabízí nejlepší možnosti lyžování na české straně Šumavy. Příležitost si dobře zalyžovat zde najdou všechny skupiny lyžařů od začátečníků přes rodiny s dětmi až po lyžařské experty.