Úvod > Aktuality > Praha se zazelená: Staňte se na jediný den Iry a oslavte svátek svatého Patrika

Praha se zazelená: Staňte se na jediný den Iry a oslavte svátek svatého Patrika

Vydáno 16. března 2018 Gurmánská turistika
Důvodů k oslavám není nikdy dost, tak proč v sobotu 17. března neoslavit v Praze společně s Iry Den svatého Patrika? Portál Kudy z nudy vám k tomu nabízí spousty lákadel – průvod Prahou, zelený Tančící dům, ale i další akce s irským laděním. Takže kam se vypravit a užít si to, co slavný irský světec nabízí?
Věřte nebo ne, tenhle svátek slaví celý svět a nazeleno se přebarvuje kdeco – v Chicagu řeka, jinde zase sjezdovky. Pije se zelené pivo, jí se zelené housky a zeleně oblečení lidé si na tváře malují jetelové trojlístky. S jejich pomocí prý sv. Patrik pohanům vysvětloval princip svaté Trojice.
 

Sobotní průvod Prahou a oslava v Kampusu Hybernská

Den sv. PatrikaPři příležitosti irského dne svatého Patrika se v Praze historicky poprvé koná slavnostní průvod. Bubeníci, dudáci, v naší zemi žijící Irové a jejich kamarádi i všichni ti, kdo si svátek sv. Patrika chtějí užít, vyrazí v sobotu 17. března od Kampusu Hybernská, pokračovat budou přes Staroměstské náměstí (s velikonočními trhy), Národní třídu a Václavské náměstí, až se vrátí zpět ke Kampusu. Účastníci průvodu se tradičně odívají do zelené barvy. Neoddělitelnou součástí jejich masek je i trojlístek jetele, jenž si malují na obličej, nebo si s ním jinak zdobí svůj oděv. Start a cíl nejsou zvoleny náhodou - věděli jste, že latinský název Irska je Hibernia?

Program v Kampusu Hybernská pak bude pokračovat degustací whisky. Na výběr bude irský Jameson, nebo speciální várka piva vyrobená v minipivovaru Kosíř. Připraveny jsou také přednášky o Irsku a od 20:00 koncert skupiny Conamara Chaos.
 

Do Irska s Piloty a zelený Tančící dům

Tančící důmDo Irska vás na chvíli dostane i program kina Pilotů ve Vršovicích, které připravilo na sobotní večer čtyři irské filmy: od 19:00 This ain´t no disco (s titulky), v 19:30 Irská královna, 21:30 Pokušitel a 21:45 Zabití posvátného jelena.

Nevšední krásný zažitek slibuje Tančicí dům, který bude v noci ze soboty na neděli zbarven do zelena. Přijďte si do nejvyššího patra vychutnat výhled na noční Prahu.
 

Whiskey, zelené pivo a irské tance

Den sv. PatrikaA co by to bylo za irskou oslavu bez kapky alkoholu? Pořádná pařba se chystá v hudebních klubech a irských hospodách v Praze. Nejčastěji jsou spojené s nabídkou whisky za akční cenu, v některých vystoupí irští hudebníci a tanečníci. Například v Rock Café vystoupí Blood Or Whiskey, Travis O´Neill and His cardinal Sins, Grainne Hunt, těšit se můžete i na barmanskou show a ukázky irských tanců. Program začíná v 17:00 hodin, vstupné je 150 korun.

V Hard Rock Café je připraveno degustační menu irské whiskey a koncert kapely Lovesong Orchestra (20:00). V La Loca Music baru & Lounge vystoupí od 20:00 irští tanečníci, kdo bude chtít, může se tancovat jako Ir naučit během krátké výuky. Dále vystoupí kapela Shannon, k dostání bude zelené pivo a speciální drinky. Série koncertů čeká návštěvníky i v klubu 36 Underground od 21:00, vstupné je opět za 150 korun.
Kino Pilotů ve Vršovicích

Kino Pilotů ve Vršovicích

Obnovené vršovické kino, jehož historie se začala psát už na začátku 20. století.

Hard Rock Cafe Praha

Hard Rock Cafe Praha

Hard Rock Cafe Praha se nachází v srdci staré Prahy méně než 50 metrů od Staroměstského náměstí.

La Loca Music Bar & Restaurant Prague

La Loca Music Bar & Restaurant Prague

La Loca se nachází v samém srdci Prahy v přízemí funkcionalistické budovy Mosaic House.

Tančící dům v Praze

Tančící dům v Praze

Tančící dům je nepřehédnutelná a skvostná stavba, která se stala nedílnou součástí Prahy. Své pojmenování stavba získala díky svým věžím, které připomínají postavy tanečníků Ginger Rogersové a Freda Astaira.