Úvod > Aktuality > Slavnosti piva v Písku nabídnou ochutnávku piva z mnoha různých pivovarů

Slavnosti piva v Písku nabídnou ochutnávku piva z mnoha různých pivovarů

Vydáno 28. srpna 2017 Gurmánská turistika
Již 1. a 2. září bude Písek patřit pivu, gastronomii a kvalitní hudbě. Návštěvníci Slavností piva budou mít po celou dobu vstup na festival v Hudebním pavilonu zcela zdarma, a to i na koncerty mnoha kapel, které budou probíhat po oba dva dny. Na festivalu bude kromě piva zastoupeno i kvalitní jídlo z vybraných surovin a od kuchařů, kteří skutečně umějí vařit. Letošní novinkou je zařazení fashion a dyzajn marketu pod taktovkou pražského Mint marketu.
V roce 2017 prochází Slavnosti piva v Písku zásadní změnou. Prostor Fügnerovo náměstí bude i tento rok spojeno s Tullamore D.E.W. retro autobusem s lahodnými drinky, barem a chill out zónou. Tento krásný kout u řeky Otavy nabídne další zajímavost a program a to výstavu spojenou s historií pivovarnictví v Písku. Místem konání výstavy bude Dům U Slona.

Po dva dny konání festivalu bude vstup zdarma, a to i na koncerty mnoha kapel, které budou probíhat po oba dva dny.

Slavnosti piva jsou však hlavně o pivu a proto bude letos možné ochutnat ještě více druhů piv než tomu bylo v letech minulých. Převážně to budou české speciály z malých a středních pivovarů. Nebudou chybět ani tolik populární Cidery. Zvýší se také počet zahraničních pivovarů, mezi nimiž nebudou chybět například Paulaner, Guinness, Hoegarden, Stella Artois a jiné.
Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku – nejstarší památka svého druhu v ČR

Kamenný most v Písku byl postaven jako součást Zlaté stezky na pokyn Přemysla Otakara II. královskou písecko-zvíkovskou stavební hutí. Je národní kulturní památkou a klenotem města. Výstavba mostu byla nepochybně zahájena ve druhé polovině 13. století.

Putimská brána v Písku

Putimská brána v Písku

„Když jsem já šel tou Putimskou branou“ díky této znárodnělé studentské písni je Putimská brána nacházející se v jihočeském městě Písek všeobecně známá. Důkazem, že se jedná právě o tuto bránu, jsou reliéfy panenek na fasádě domu při kamenných schodech pod bránou, o nichž se ve zmíněné písni zpívá.

Sladovna Písek – galerie hrou

Sladovna Písek – galerie hrou

V historické části města Písek a v bezprostřední návaznosti na někdejší královský hrad (dnes Prácheňské muzeum) se nachází zrekonstruovaná sladovna pivovaru v Písku. Dřevem vonící prostory objektu Sladovny s úžasnou akustikou slouží k pořádání různých divadelních, hudebních pořadů a výstav.