Úvod > Aktuality > Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Vydáno 2. března 2016 Příroda
Ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě začíná tento týden tradiční výstava orchidejí. Výstava ponese jméno Orchideje - královny opylovacích triků. Aby přilákaly své opylovače, vytvořily si orchideje pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého. Novinkou výstavy budou zajímavé a neotřelé vazby tropických rostlin a orchidejí od žáků 3. ročníku České zahradnické akademie Mělník.
Jaro tradičně začíná v trojské botanické zahradě dříve! Již 11. ročník tradiční výstavy orchidejí opět přinese náhled do kouzelného světa orchidejí. Těšit se můžete na prezentaci botanických druhů i horkých novinek z řad hybridních rostlin. Chybět nebude ani poradna a prodej.

Již tento pátek 4. 3. se v 9 hodin ráno otevřou pomyslné brány tropického skleníku Fata Morgana, který je teď centru zájmu kurátorů, zahradníků a ostatních zaměstanců zahrady. 

Po dobu výstavy bude otevírací doba Faty Morgany prodloužena až do 18 hodin. Za orchidejemi se můžete pochopitelně vydat i o víkendu, kdy je pro vás připraven vždy od 14 hodin pestrý program.
  • 5. - 6. 3.     Ukázky pěstování orchidejí
  • 12. - 13. 3.     Ukázky moderního aranžování
  • 19. - 20. 3.     Přednáškový víkend

V sobotu 19. 3. bude o orchidejích a opylovačích poutavě povídat kurátor botanické zahrady Jan Ponert, jehož fotografie orchidejí jsou nedílnou součástí výstavy. Najdete je ve výstavním sále. V neděli 20. 3. bude hovořit o přírodě Vietnamu Karel Petrželka.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.