Úvod > Aktuality > Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Vydáno 2. března 2016 Příroda
Ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě začíná tento týden tradiční výstava orchidejí. Výstava ponese jméno Orchideje - královny opylovacích triků. Aby přilákaly své opylovače, vytvořily si orchideje pozoruhodné adaptace, jak dosáhnout svého. Novinkou výstavy budou zajímavé a neotřelé vazby tropických rostlin a orchidejí od žáků 3. ročníku České zahradnické akademie Mělník.
Jaro tradičně začíná v trojské botanické zahradě dříve! Již 11. ročník tradiční výstavy orchidejí opět přinese náhled do kouzelného světa orchidejí. Těšit se můžete na prezentaci botanických druhů i horkých novinek z řad hybridních rostlin. Chybět nebude ani poradna a prodej.

Již tento pátek 4. 3. se v 9 hodin ráno otevřou pomyslné brány tropického skleníku Fata Morgana, který je teď centru zájmu kurátorů, zahradníků a ostatních zaměstanců zahrady. 

Po dobu výstavy bude otevírací doba Faty Morgany prodloužena až do 18 hodin. Za orchidejemi se můžete pochopitelně vydat i o víkendu, kdy je pro vás připraven vždy od 14 hodin pestrý program.
  • 5. - 6. 3.     Ukázky pěstování orchidejí
  • 12. - 13. 3.     Ukázky moderního aranžování
  • 19. - 20. 3.     Přednáškový víkend

V sobotu 19. 3. bude o orchidejích a opylovačích poutavě povídat kurátor botanické zahrady Jan Ponert, jehož fotografie orchidejí jsou nedílnou součástí výstavy. Najdete je ve výstavním sále. V neděli 20. 3. bude hovořit o přírodě Vietnamu Karel Petrželka.
Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Rostlinné příbytky pro mravence ve skleníku Fata Morgana

Mravenci jako tělesná stráž, rostliny jako příbytky. Poznejte ve skleníku Fata Morgana dokonalý vztah hmyzu a mravencomilných rostlin.