Úvod > Aktuality > Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Skleník Fata Morgana ovládne krása orchidejí

Vydáno 1. března 2017 Příroda
Ve skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě začíná tento týden tradiční výstava orchidejí. Kdo by si nechtěl alespoň na chvilku odskočit ze středoevropské zimy do slunného Ria? Hoďte své starosti za hlavu a od 3. do 19. března si přijďte užít harmonii barev a vůní do skleníku Fata Morgana.
Jaro tradičně začíná v trojské botanické zahradě dříve! Již 12. ročník tradiční výstavy orchidejí opět přinese náhled do kouzelného světa orchidejí. Těšit se můžete na prezentaci botanických druhů i horkých novinek z řad hybridních rostlin. Chybět nebude ani poradna a prodej.

Již tento pátek 3. 3. se v 9 hodin ráno otevřou pomyslné brány tropického skleníku Fata Morgana, který je teď centru zájmu kurátorů, zahradníků a ostatních zaměstanců zahrady. 

Po dobu výstavy bude otevírací doba Faty Morgany prodloužena až do 18 hodin. Za orchidejemi se můžete pochopitelně vydat i o víkendu, kdy je pro vás připraven vždy od 14 hodin pestrý program.
  • 4. - 5. 3.     Ukázky pěstování orchidejí
  • 11. - 12. 3.     Ukázky moderního aranžování

9. 3. bude o orchidejích a opylovačích poutavě povídat kurátor botanické zahrady Jan Ponert, jehož fotografie orchidejí jsou nedílnou součástí výstavy.

Přednáška Jana Ponerta vás zavede do země různorodého prostředí, které umožňuje výskyt neobvykle velkého množství druhů různých organismů. Většina peruánských orchidejí roste na vlhkých svazích And a jen překvapivě málo druhů najdeme přímo v amazonské nížině. To vše a ještě více se dozvíte na čtvrteční přednášce.
Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana - výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.