Úvod > Aktuality > Rytíř Toulovec z Litomyšle provede děti i na Silvestra

Rytíř Toulovec z Litomyšle provede děti i na Silvestra

Vydáno 28. prosince 2015 Zážitky
Rytíř z Litomyšle provede děti a dospělé renesančním městem i poslední den v roce, na Silvestra. Prohlídka sklepů, věží a tajuplných uliček začíná v 14 hodin z náměstí u morového sloupu. Na prohlídku je nutné se objednat. Provází se denně, včetně zimy, nedělí a pondělků. Rytíř vás dovede k památkám a to nejzajímavější vám o nich řekne. Půjdete po stopách B. Smetany, B. Němcové, J. Mařáka, O. Zoubka nebo A. Jiráska...
Když přijedete do Litomyšle a nevíte kam zajít, máte k dispozici zajímavou službu. Rytíř Toulovec vás provede po historickém městě a ukáže mu staré památky i novou architekturu. Navštíví s ním stylové hospody, věže nebo sklepení. Provází se denně, včetně pondělků, svátků a zimy.
 
Tříhodinová prohlídka Litomyšle s rytířem Toulovcem stojí 100 Kč. Zájemci se sejdou před Informační centrum na Smetanovo náměstí v Litomyšli.
 
Gotický muž s kuší má program i pro malé výletníky. Děti ocení příběhy, legendy a dobrodružství, které jim rytíř připravil. Školáci se hravou formou dozvědí příběhy osobností, zejména Boženy Němcové, Aloise Jiráska a Bedřicha Smetany. Rytíř Toulovec v noci chodí se zapálenou loučí.
 
Prohlídka je zaměřená více na zážitky, než na letopočty. Vzdělávací a zábavný program je vhodný i pro školy. Zájemci se objednávají telefonicky nebo e-mailem. Kontakt je info@dobredivadlo.cz a 777 637 888.
Za rytířem Toulovcem

Za rytířem Toulovcem

Během cyklovýletu Českomoravským pomezím navštívíte nejen historické město Litomyšl se zámkem zapsaným na seznam UNESCO, ale také rokokový zámek v Nových Hradech nebo Toulovcovy maštale, tvořené pískovcovými skalami, kaňony a soutěskami, ve kterých se dle pověsti ukrýval loupeživý rytíř Toulovec.

Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady v Litomyšli - obdivujte krásu zahrad i sochy Olbrama Zoubka

Klášterní zahrady leží u bývalého piaristického kláštera, mezi dvěma litomyšlskými chrámy nedaleko zámku. Zdobí je altán s výhledem na město, květinové záhony a uprostřed bazén se sousoším od Olbrama Zoubka, který jej městu věnoval.

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek Litomyšl – renesanční zámek s unikátní sgrafitovou výzdobou

Zámek je zapsán na Seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO jako příklad středoevropské šlechtické rezidence z období renesance.